UWAGA!

Wojewoda w Gronowie Elbląskim

Chociaż gminę Gronowo Elbląskie wojewoda Marian Podziewski odwiedza regularnie kilka razy w roku podczas sprawdzania poziomu zabezpieczenia przeciwpowodziowego, to oficjalnie był tam po raz pierwszy, ale jak podkreślił – nie ostatni.

- Wasza gmina ma bardzo specyficzne położenie. To piękny krajobrazowo zakątek naszego województwa, ale niestety narażony na podtopienia i zalania – powiedział wojewoda Marian Podziewski podczas spotkania z wójtem, radnymi i kierownikami jednostek gminy Gronowo Elbląskie. - Mam nadzieję, że razem uda nam się rozwiązać choćby część waszych lokalnych problemów – dodał.
       Jak zgodnie stwierdzili wójt i wojewoda, odnowienia wymaga sala ślubów w USC, na której remont wojewoda zadeklarował przeznaczyć 35 tys. złotych. Wspólnie z radnymi dyskutował również o możliwościach przeprowadzenia remontu drogi Wiktorowo – Helenowo - Jegłownik i wymiany dachu w Szkole Podstawowej w Jegłowniku.
       Gospodarz spotkania opowiedział o najważniejszych obszarach, w których gmina napotyka trudności: niż demograficzny i konieczność łączenia placówek, niski budżet gminy, problemy z bobrami. Jednak oprócz problemów nowy włodarz gminy widzi również perspektywy rozwoju. W Gronowie Elbląskim planowane są nowe inwestycje, a efekty tych poprzednich wojewoda mógł obejrzeć osobiście. Nowy Orlik, hala sportowa przy gimnazjum w Gronowie i duże przedsiębiorstwo przetwórstwa warzyw – to tylko niektóre z miejsc, które podczas wizyty odwiedził wojewoda.
       Najprzyjemniejszym punktem wizyty były odwiedziny w Szkole Podstawowej w Jegłowniku. Maluchy z oddziału przedszkolnego nie bez trudu, ale z wielką radością otwierały prezent od wojewody – komplety przyborów piśmienniczo-papierniczych. Teraz będziemy cały czas malować i rysować i wycinać, tyle tego mamy! – przekrzykiwały się wzajemnie dzieci.
       - I narysujemy panu laurki – zaproponował jeden z przedszkolaków.
       Nie mniej ciekawie było u pierwszoklasistów, którzy z łatwością odgadli wszystkie rymowane zagadki przygotowane przez wojewodę. Były nagrody specjalne dla najszybciej odpowiadających, a dla wszystkich medale w postaci odblasków.
       - Koniecznie przyczepcie je do waszych plecaków lub kurteczek, żeby kierowcy widzieli was, kiedy będziecie wędrowali do domu ze szkoły – mówił wojewoda Marian Podziewski.
      
Biuro Prasowe Wojewody Warmińsko-Mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • coś ten Wojewoda poczuł się zatapiany????
 • A co na POMORZE mu sie zachciało jeżdzić? Dobrze, że ELBLĄG leży na POMORZU a nie na szuwarach i bagnach :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Północna Siła!(2012-10-10)
 • Jako wojewoda, mam nadzieję, że po raz ostatni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  PSL_papa(2012-10-10)
 • Co zamykamy ?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiejscowyAborygen(2012-10-10)
 • To wcześniej kilka razy w roku odwiedzał gminę nieoficjalnie? Może ma tam kochankę?
 • Proste znów coś zostanie zlikwidowane lub przeniesione na mazury, a może zablokuje budowę czegoś. WON !!!!!
 • a dlaczego pan wojewoda nie zajechał zobaczyc drogi na nogatowo i kopanke pierwsza i nieda na remont naszej drogi tu każdy tylko naprawia stare samochody bo nowy kupic to po miesiacu jeżdżenia tą drogą nowe auto nie przejdzie przeglądu technicznego. a nie remonty tylko przy głównej trasie elblag malbork bo tam jeżdżą auta i widać okolice wiec trzeba pokazac jaka piekna gmina. a to dalej nie istotne bo nie widac z głównej!!!!!
 • Zapraszamy na sprawdzanie poziomu zabezpieczenia przeciwpowodziowego ze szczególnym uwzględnieniem wałów przeciwpowodziowych na odcinku Suchacz-Pęklewo-Kadyny. Takich jaj, jakie tam sie dzieją nawet Bareja nie wymyślił!
 • Jakby miał zablokować budowę farm wiatrowych to jest oczywiście za!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  hajnek(2012-10-15)
 • Ja oczywiście jestem też za zablokowaniem budowy farm wiatrowych na naszych pięknych terenach!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wacuś(2012-10-15)
Reklama