UWAGA!

Wrócili z tarczą

Joanna Grabowska i Jarosław Burdziuk, tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska I” zajęli II miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Polskiego Tańca w Formie Towarzyskiej “O Poznańską Bamberkę".

W poznańskim turnieju udział wzięło 78 par w tym 5 ze Lwowa. Uczestnicy oceniani byli w siedmiu kategoriach. Dwie pary tancerzy „Ziemi Elblaskiej” startowały w kategorii IV (16 - 18 lat). Zaprezentowały krakowiaka, mazura, kujawiaka i oberka.
     Trenujący pod kierunkiem Anetty Ciok tancerze Ziemii Elbląskiej Joanna Grabowska i Jarosław Burdziuk zajęli drugie miejsce w turnieju.
     - Takie imprezy o formule konkursu, na których pary taneczne prezentują swoje umiejętności w tańcach polskich trafiają, jak widać, w zainteresowania dzieci i mlodzieży, o czym świadczy liczny ich udział – twierdzi Justyna Kozłowska, rzeczniczka centrum kultury Światowid. - W powrocie do tego pięknego obyczaju tanecznego znajduje wyraz dążenie do pielęgnowania tradycji polskiej, to także doskonały sposób propagowania tańców polskich i popularyzacji tej części naszego dziedzictwa narodowego.
     - Przedmiotem rywalizacji były tańce polskie, w przeszłości chętnie tańczone przez różne warstwy społeczne – dodaje Kozłowska. - Pary prezentowały na parkiecie tańczonego juz w XVI i XVII wieku poloneza i krakowiaka, nieco młodszego mazura, a także tańce młodsze wiekiem - kujawiaka i oberka.
     Poznański turniej odbywał się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, a także Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej (C.I.O.F.F.).
M

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama