UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wtorki i Orliki dla elblążan

Elbląg, Wtorki i Orliki dla elblążan
fot. Anna Dembińska

Powstanie Rada Menedżerów, dwa kolejne Orliki, a z elblążanami prezydenci będą się spotykać w każdy wtorek. Na konferencji prasowej 28 grudnia Grzegorz Nowaczyk mówił też o swoich zamierzeniach na początek roku 2011.

Rada Menedżerów ma był ciałem opiniodawczym przy Prezydencie Elbląga. – Mają ją tworzyć osoby, które są lub były związane z naszym miastem, a w tej chwili działają na terenie Polski czy Europy – nakreślił swój pomysł prezydent Grzegorz Nowaczyk. – Chciałbym, żeby wspierała Prezydenta Miasta swoimi opiniami przy podejmowaniu różnych ważnych decyzji, przede wszystkim prorozwojowych, związanych z inwestycjami, inwestorami, zagospodarowaniem przestrzennym, pewną wizją rozwoju naszego miasta. Dobór będzie odbywał się nie pod kątem nazwisk, a pod kątem obszarów gospodarki, w których te osoby odnoszą sukcesy.
       Grzegorz Nowaczyk chciałby, aby Radzie przewodził prezes Grupy Lotos, elblążanin, Paweł Olechnowicz. – Na początku stycznia wystąpię z oficjalną propozycją do prezesa Pawła Olechnowicza objęcia funkcji przywódczej w Radzie Menedżerów. Mam nadzieję, że mi nie odmówi i będziemy powoli układać skład tej Rady.
       Rada będzie ciałem społecznym. – Inauguracyjne posiedzenie? Myślę, że pod koniec pierwszego kwartału – zapowiada Nowaczyk.
       W swej kampanii wyborczej Grzegorz Nowaczyk dużo mówił o potrzebie otwarcia się władzy na mieszkańców, potrzebie regularnych kontaktów i zasięgania opinii elblążan. Temu maja służyć dwa zamierzenia, które chce zrealizować już w styczniu.
       – Rok 2010 to rok pojawienia się „piątej władzy”, czyli internautów, blogów, komentarzy, które publikowane są w Internecie – powiedział. – To jest coś, co już wrosło w przestrzeń publiczną jako forma oceny władzy przez mieszkańców. Ta opinia internetowa musi mieć w przyszłości wpływ na sposób komunikowania się Prezydenta Miasta z elblążanami. Dlatego wprowadzę pewne novum, być może już w styczniu. Będę chciał odtajnić kalendarz pracy Prezydenta Miasta. Każdy mieszkaniec zainteresowany tym, co robi prezydent, będzie mógł sobie zajrzeć do takiego kalendarza przez Internet.
       Poprzedni prezydent, Henryk Słonina, przyjmował elblążan w ostatnią sobotę miesiąca. – My z mieszkańcami będziemy się spotykali co wtorek – mówi Nowaczyk. – Wtorek będzie takim dniem wewnętrznym w Urzędzie Miejskim, kiedy to prezydent i wiceprezydenci będą do dyspozycji nie tylko współpracowników, ale też do dyspozycji mieszkańców. Zamierzam wprowadzić to w życie w połowie stycznia, kiedy już wszyscy prezydenci podejmą pracę. Zdaje sobie sprawę, że te spotkania z mieszkańcami pewnie w 75 procentach będą dotyczyły spraw społecznych i mieszkaniowych. Ale chciałbym, żeby pojawiali się na nich również elblążanie, którzy mają dobry pomysł dla miasta i chcą się nim podzielić.
       Grzegorz Nowaczyk, inaczej niż poprzednik, będzie budował Orliki. – Podjąłem decyzję w sprawie przygotowania dwóch miejsc pod Orliki. Jeden powstanie na Zatorzu, przy Szkole Podstawowej nr 14, drugi przy Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Piłsudskiego. Myślę, że jedynego dotąd elbląskiego Orlika, przy Zespole Szkół nr 1 Nad Jarem, otworzymy w styczniu bądź w lutym. Chciałbym także do połowy roku 2012 zbudować w Elblągu przynajmniej jeszcze czwartego Orlika. A może kolejne boisko zafunduje nam inwestor – Decathlon – bo to firma, która w swoich strategiach promocji na budowę boisk w rejonie swoich sklepów.
      
      
Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Brawo. Takich informacji oczekuję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  graża sz.(2010-12-29)
 • Rada złożona z person oderwanych od rzeczywistości normalnych ludzi nikomu do niczego się nie nada. Gospodarka ma być dla ludzi, nie ludzie dla gospodarki. Może nreszcie czas skończyć z tymi korporacyjnymi pierdołami, w których człowiek jest nadmiarowym dodatkiem do systemu. ; D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  .zorro.(2010-12-29)
 • Orliki tego brakuje nam najbardziej
 • na tym portalu cenzurują komentarze
 • Olechnowicz ten "wielki" elblazanin co daje 10 mln zl na trojmiejski sport a kilka tysiecy na elblaski?
 • Pan Nowaczyk POWINIEN być ogólnie dostępny dla mieszkańców Elbląga, którzy zwracają sie do UM z różnymi sprawami.
 • Panie Prezydencie proponuję jeszcze raz obejrzeć "Misia". I po co robić dni wewnętrzne? łubu dubu. .. .
 • Jakby nowy Prezydent ściagnął na teren Elbląga (np. modrzewina) chociaż połowę kapitału Lotosu to ma zapewnione nastepne 2 kadencje prezydentury. Napływ kapitału powoduje bogacenie się mieszkańców i tym samy większe wpływy do kasy miasta. A tak to panowie się spotkają - pobiją pianę, wydadzą komunikat i będzie jak było.
 • Ale nt wykształcenia vice brak odpowiedzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  głos ludu(2010-12-29)
 • Widzę, że plan Pana Prezydenta jest jasny. Wybudować jak najwięcej Orlików to i może sam Premier wpadnie pograć do nas w piłę :-). Następny pomysł - niech wraz z radą "menago" cały Lotos przeprowadzi się do Elbląga (Modrzewina czaka).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Darecki ESR(2010-12-29)
 • To ja proponuje jeszcze spotkania z blogerami i komentatorami z internetu, ciekawe ilu odważnych przyszłoby stanąć twarzą w twarz z Prezydentem.
 • Afera w rejonie energetycznym ENERGA ! ENERGA nie wydaje klientom faktur, twierdząc, że "zawinił komputer". Podejżenie jest takie, że ludziom chcą rozliczyć "stare " zużycie prądu po nowej cenie. Malo tego, stoją kolejki zdenerwowanych klientów, ktorym ENERGA wysyła faktury zawyżone za prąd od miesiąca lipca 2010r. Ci ludzie przecież już za prąd zapłacili, to dla czego ENERGA żąda zaplaty za ten sam okres rozliczenia ?!Niech sie elbląska prokuratura obudzi ze snu zimowego i policja, bo praktyki spółki ENERGA to nic innego jak PRZESTĘPSTWO GOSPODARCZE.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  drucik(2010-12-29)
Reklama