UWAGA!

Wybierzmy w niedzielę prezydenta

Elbląg, Wybierzmy w niedzielę prezydenta
fot. AD

W niedzielę (5 grudnia) wybierzemy Prezydenta Elbląga na następne cztery lata. Niech nie zniechęci nas zima za oknami. Pokażmy, że zależy nam na naszym mieście, idźmy na wybory i oddajmy swój głos na tego, kogo uważamy za lepszego kandydata. A potem kontrolujmy jego poczynania, żądajmy, by z nami rozmawiał i rozważał nasze argumenty.

Po raz kolejny kampania wyborcza w Elblągu ograniczyła się do plakatów, ulotek i bilbordów na ulicach. Po raz kolejny pozwoliliśmy, my, elblążanie, by tak niewiele było w niej merytorycznej dyskusji. Odbyła się tylko jedna debata – telewizyjna, przed pierwszą turą – zresztą, bez udziału ważnego kandydata, który udziału w debatach skutecznie unikał do końca.
       Henryka Słoninę przed drugą turą poparły wszystkie liczące się w mieście ugrupowania polityczne, Grzegorza Nowaczyka – tylko Elbląski Komitet Obywatelski. Grzegorz Nowaczyk ma za to 6 punktów procentowych przewagi z pierwszej tury. Na ile przełoży się to wszystko na wynik wyborów, będzie wiadomo w nocy z niedzieli na poniedziałek.
       O Henryku Słoninie wiemy prawie wszystko, wiemy, czego możemy się po nim spodziewać, a czego oczekiwać raczej nie powinniśmy. Grzegorz Nowaczyk jest zagadką.
       Dla jednych będzie to wybór między znaną ścieżką, którą podąża Elbląg od kilkunastu lat, a nowymi nadziejami. Dla innych – wybór między bezpiecznym trwaniem (może bez wielkiej satysfakcji), a obawą przed nieznanym. Dla wielu będzie to prosty wybór polityczny.
       Jaki by to nie był wybór, dokonajmy go.
      
      
Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nieznane okazuje się bardzo agresywne w kampanii i wykorzystuje sprawdzone chwyty propagandowe: opluć siedzącego na stołku rywala
 • Rozpaczliwe gesty Pana Słoniny są żałosne, tak jak on sam. Całe lata nie pokazywał sie publicznie, buźka mu zbrzydła przez ten czas, a teraz ho ho spaceruje po mieście. I ciągle obiecuje tego czego nie zrobił przez poprzednie lata. A. .. .. lud ( ta mało inteligentna część) ciągle mu wierzy Wiemy, że to człowiek bardzo dawno temu urodzony, więc po co się ośmiesza, mało to posuwa się do mówienia nie prawdy, zastraszania w imie pozyskania wyborcow itp itp, czy uchodzi tak się zachowywać będąc u kresu swej ziemskiej wędrówki i w imię czego, bo chyba kasy mu nie brak. A nie lepiej byłoby odejść z tarczą niż w końcu na tarczy?. Natury się nie oszuka. Z Breżniewa cały świat się śmiał, czy do tego dąży P. Słonina - to wcale nie chwalebne.
 • Ciekawe z czyich pieniędzy płacił za kampanię obecny Prezydent. I czy jakieś media, instytucje, firmy komunalne lub inne, reklamowały go za swoje pieniądze, lub nieodpłatnie, lub pozwalały na kampanię na własnych urządzeniach, słupach, ogrodzeniach, tablicach. Bo na mój gust, to zarobki prezydenta nie starczyły by na taką kampanię, a oparcia partyjnego przecież nie miał. Jeżeli zostanie wybrany na kolejną kadencję, to nikt się nie dowie. A jeżeli nie, to lokalna komisja śledcza może wiele odkryć. Jedno jest pewne, żadne firmy komunalne nie opłacały kampanii Nowaczyka.
 • UWAGA!!! UWAGA!!! Słonina może wygrać wybory!!! Nie przekonujcie elektoratu Słoniny, bo ich argumentami się nie przekona. Mobilizujcie siebie, rodziny, przyjaciół i znajomych (szczególnie młodych), by w niedziele poszli i zagłosowali. Nie za PO, a przeciw Słoninie, bo on i jego ekipa to totalna stagnacja Elbląga. Nowaczyk nie jest idealny, ale od Słoniny nic gorszego nam nie grozi. UWAGA!!! UWAGA!!! Zwolnicy Słoniny pójdą na wybory. Wybierzmy Nowaczyka, a jak się nie będzie starał to go wymienimy za 4 lata.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zniesmaczony(2010-12-03)
 • Ellblążanie, podnieśmy głowy i dumni powiedzmy STOP układowi. Zagłosujmy za prawdą i przeciwko zamiataniu niejasnych spraw pod dywan. To nasze miasto, a nie paru kolesi. Wybierzmy człowieka, który stawia sprawę jasno - to nie Oni decydują, tylko My! Cały Elbląg za Nowaczykiem w imię prawdy i honoru naszej elbląskiej ojczyzny.
 • Żałośni heretycy skąpani w głupocie własnych myśli zapamiętajcie Prezydenta już mamy trzeba tylko oddać głos rozsądku na Pana Henryka Słoninę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mrcznia(2010-12-03)
 • Słonina dał po 600zl premii swoim pracownikom? a Nowaczyk nie obiecał przypadkiem niektórym atrakcyjnych posad?! każdy dobry! nie bądźcie naiwni! G. N. aureoli nie ma!
 • Idę na wybory i zagłosuje na siebie! JA swoim kandydatem! Głosujcie na mnie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nie skacze z partii do partii(2010-12-03)
 • cisza wyborcza. koniec komentarzy!!!!!
 • Czy wam naprawdę padło na mózg? Chcecie wybrać Nowaczyka, którego nawet PO nie popiera w Elblągu? Protas to go już zupełnie olał. Macie do wyboru: dobry prezydent albo pocieszny, młody nikt. 5 grudnia - czas wyboru!
 • Dżuma kontra Cholera - co wolisz ???? WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE :)
 • Protas nie popiera a cigle przyjeżdżał i poparł oficjalnie^^ idź się leczyc :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  lekarz(2010-12-04)
Reklama