UWAGA!

Wybory starosty

 Elbląg, Herb powiatu elbląskiego.
Herb powiatu elbląskiego.

W sobotę 25 listopada na pierwszej sesji zbierze się Rada Powiatu Elbląskiego III kadencji. Sesja rozpocznie się o godz. 10 w kamieniczkach przy ul. św. Ducha 3/4.

Najważniejszymi punktami sesji będą oczywiście: ślubowanie radnych, wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Powiatu oraz wybór starosty, wicestarosty elbląskiego i członków Zarządu Powiatu.
     Przypomnijmy, że przez dwie poprzednie kadencje starostą elbląskim był Sławomir Jezierski. W I kadencji przewodniczącym rady był Władysław Witold Żak, w II kadencji - Ryszard Zagalski.
     Nowo wybrana Rada Powiatu Elbląskiego liczy 17 radnych: sześcioro ma Stowarzyszenie Dobry Samorząd (Donat Dębowski, Genowefa Kwoczek, Joanna Naspińska, Maciej Romanowski, Ryszard Zagalski, Ryszard Zając), czworo - PSL (Halina Chabowska, Ryszard Wroński, Stanisław Słomski, Marek Zamojcin), trzech - PiS (Krzysztof Gago, Henryk Kiejdo, Józef Szymczuk), dwóch - Lewica i Demokraci (Tomasz Marcinkowski, Stanisław Sudoł) i również dwóch - PO (Jerzy Romanowski, Zbigniew Rutkowski).
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • tam sie ostała czerwona pajeczyna
 • moze odpowie nam Pan Jezierski jaki mial pomysl na wybory do sejmiku, czy ponownie (jak 4 lata temu) mialby zrezygnowac z mandatu na poczet bycia starosta??? ciesze sie ze mieszkancy naszego okregu wyborczego nie dali sie nabrac i nie wybrali go w tych wyborach. a starosta i tak zapewne bedzie (niestety)
 • Starostwo od lat lekceważy OW w Kamiennicy Elbląskiej notorycznie go okradając z subwencji Min.Edukacji - zaniżając dodatek trudnościowy wychowawców, przekazując nielegalnie pieniądze na inne cele działalności starostwa. Do tego wychowawcy mają szukać sami sponsorów by móc chociaż w minimalnym stopniu realizować założenia pracy wychowawczej. Wymagania stawia się wysokie, ale żeby uczciwie za nie zapłacić i pomóc je fifnansowo zrealizować - tego już starosta nie potrafi. To skandal żeby wychowawcy z własnych i tak niewielkich pensji (w ramach oszczędności dodatek trudnościowy jest najniższy w Polsce bo starosta tak chce i już) kupowali środki piśmiennicze, remontowali pomieszczenia, sponsorowali wychowankom wyjazdy itp. A starostow jak zwykle co roku przyznaje sobie premie za "oszczędności". Gdzie tu sprawiedliwość??
 • MOW masz rację, sam pracowałem tam 19 lat i widziałem, jak również czułem na własnej skórze jak jesteśmy okradani, przez czerwone pająki ze starostwa. Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  prusak(2006-11-25)
Reklama