UWAGA!

Wyciąg zniknął, czas na park linowy

 Elbląg, Wyciąg zniknął, czas na park linowy
(fot. Anna Dembińska)

Kilka tygodni temu pisaliśmy o demontażu pozostałości po wyciągu narciarskim na Górze Chrobrego, dzisiaj rozpoczęła się rozbiórka sąsiedniego parku linowego...

Zgodnie z ustaleniami z miastem Przedsiębiorstwo Góra Chrobrego miało oddać dzierżawioną od samorządu działkę do końca września. Prace dotyczące demontażu urządzeń jednak się trochę przedłużyły. Nowy termin ich zakończenia to 15 października. 

Kilka tygodni temu zdemontowano elementy wyciągu narciarskiego, rozebrano budynek wypożyczalni i bar, dzisiaj przyszedł czas na sąsiedni park linowy. Prace trwają od popołudnia.

Na oddanym miastu terenie pozostaną jedynie chodniki, zbiornik retencyjny i parking, który samorząd odkupił od dzierżawcy za 346 tys. złotych.

  Elbląg, Wyciąg zniknął, czas na park linowy
(fot. Anna Dembińska)

Co będzie dalej? Na razie nie wiadomo. Zmiany klimatu, stosunkowo łagodne i krótkotrwale zimy spowodowały, że prowadzenie „klasycznego” stoku narciarskiego jest nieopłacalne. W listopadzie 2018 r. szacunki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mówiły o 600 tys. zł rocznych kosztów utrzymania obiektu. Dziś do tej sumy trzeba tez dodać koszt budowy nowej infrastruktury.

 

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nic nie będzie przecież z tego Elbląg słynie. Nic nie ma wszystko zamykają i nic tu się nie dzieje. Czas zmienić rządy może coś się ruszy
 • To, że mamy górę nie oznacza, że musimy mieć wyciąg. Prywatny inwestor już się przejechał na zimie. Miasto może tylko wyciągnąć z tego wnioski. Przetarg na dzierżawę tego dla osób z pomysłem nic trudnego. Tylko kto to weźmie i co tu zrobi.
 • Następne będzie REFERENDUM!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  39
  7
  Gosc8374(2020-10-07)
 • Zróbcie wieże widokową na górze, z 30 metrów min
 • Niestety zimy mamy bardzo słabe ostatnimi czasy i z niewielką ilością śniegu. Może jakiś igielit, może punkt widokowy wraz z restauracją ? Może coś innego ?
 • Słusznie jak zim nie ma. To po co ponosic takie koszta. Zresztą TOR Kalbar też bubel. Ciekawe czy wykonawca oddał miastu 3 miliony złotych. Wykonawca Toru Kalbar to członek SLD. Także najprawdopodobnie dogadali sie kosztem elblążan i kasa poszła w pi. .u
 • No i ok, tylko to ustrojstwo szpeciło krajobraz. Natura jest natura i niech tak pozostanie.
 • Kto miał interes w tym kupionym prawie za 350 tysięcy parkingu. Po co komu taki parking. Mysliwska Wójcika ma liczny parking. Ten parking za tak dużą kasę to chyba tylko dla kilku grzybiarzy bedzie. Albo dla kilku rodzin w sezonie letnim. Nie udało sie elblążan naciągnąc na tą infrastrukturę po tej Górze Chrobrego. To chociaż koleśiom pomogli z tym parkingiem za elblążan kasę. Ktokolwiek bedzie w okolicy tego parkingu o każdej porze roku. Niech robi zdjęcia ile tam aut bedzie parkowało. Założę sie że od stycznia do kwietnia może z górą jedno lub dwa auta. A kilka albo kilkanscie w majówkę. Dobry biznes miasto, a raczej byli własciciele zrobili na elblązanach.
 • Góra urodziła mysz.
 • Zaraz wstawia parkomat i sie zwroci
 • kiedy info jaki jest roczny koszt utrzymania Wróblewskiego i jego ekipy specjalistów od sprzedaży gruntów i likwidacji ?
 • wieza widokowa to dobry pomysl, ale w naszym Elblążkowie długo by nie wytrzymała. Wandale szybko by ja wzieli w obroty tak jak Gęsia Górę
Reklama