UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wycięli, bo były chore

 
Elbląg, Wycięli, bo były chore
fot. Michał Skroboszewski

Przed wojną był to Duży Ogród Zabaw, teraz o dawnych czasach przypomina szalet miejski z początków XX w. Kilka dni temu na skwerze pomiędzy ul. Rycerską, ul. Giermków a pl. Wolności wycięto sześć drzew co zaniepokoiło jednego z Czytelników. 

Trzy wiązy, dwa głogi i jedną lipę – dokładnie takie gatunki wycięto w ubiegłym tygodniu na wspomnianym skwerze. Jak informuje Zarząd Zieleni Miejskiej, który jest administratorem tego terenu, zrobiono to na podstawie decyzji wydanej przez marszałka województwa.
       "Wspomniane drzewa były całkowicie obumarłe lub w stanie zamierania i zagrażały osobom przebywającym na terenie skweru. Decyzją Marszałka odstąpiono od nasadzeń zastępczych (zgodnie z art. 83c ust.3 Ustawy o ochronie przyrody)" – informuje ZZM. - "Ponadto informuję, że ZZM w Elblągu sukcesywnie dosadza drzewa na terenach parkowych, skwerach i zieleńcach miejskich w celu uzupełnienia braków powstałych w wyniku wycinki drzew uschniętych, chorych lub uszkodzonych".
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama