UWAGA!

Wystarczy trochę poślinić...

Braniewscy policjanci otrzymali jednorazowe testery na obecność narkotyków w ślinie dla osób kierujących pojazdami. Na wynik czeka się ok. 6-8 minut. Nowy „sprzęt” trafił do służby w ubiegły czwartek (9 sierpnia).

Braniewska komenda policji wzbogaciła się na razie o 57 testerów. Każdy jest jednorazowego użytku i składa się z panela testowego, próbnika i bufora. Do badania wystarczy niewielka ilość śliny. Wyniki gotowe są już po 6-8 minutach.
     Testery „przyjechały” z Komendy Głównej Policji w ramach realizacji projektu „Wyposażenie Policji w urządzenia do wykrywania środków podobnie działających do alkoholu u kierowców” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Realizacja projektu związana jest m.in. z poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez zmniejszenie liczby śmiertelnych ofiar wypadków drogowych, a także rozpoczęcia kontroli kierujących pod kątem obecności narkotyków w organizmie. Wszystkie urządzenia zakupiono w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama