UWAGA!

Wzrosły szanse na hipoterapię

W miniony piątek elbląska Fundacja „Końskie Zdrowie” wzbogaciła stan posiadania o dwa konie. To ważne wydarzenie ze względu na możliwość zwiększenia ilości prowadzonych w fundacji zabiegów hipoterapii dla chorych dzieci.

Podlaski Oddział Straży Granicznej zlikwidował konny patrol, a równocześnie ogłosił konkurs na przejęcie trzech koni. Z kilkudziesięciu ofert wybrano dwie, a wśród nich złożoną przez elbląskie „Końskie Zdrowie”. Elbląska fundacja przejęła gratisowo dwa konie, które już, dzięki bezinteresownemu wsparciu przez jedną z elbląskich firm, dowieziono do nowego miejsca ich pobytu. Nowe nabytki to trzynastoletnia kobyła „Baśka” o niskim wzroście, idealnie nadająca się do zabiegów hipoterapii, i dziesięcioletni wałach „Kacper”, który będzie służył do zabaw rekreacyjnych.
     Aktualnie Fundacja „Końskie Zdrowie” dysponuje ośmioma końmi, co usprawni i ułatwi prowadzenie przez nią zajęć z hipoterapii.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • szkoda koni :( .....
 • Słowa, słowa, słowa.....
 • przecież tam nie ma żadnej hipoterapii tylko prywata i brud
 • Hahaha... Hipoterapia? Ciekawe gdzie? Na pewno nie w Końskim Zdrowiu. Już dawno nie widziałem żadnego chorego dziecka tam na koniu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tomcio paluch(2007-09-03)
 • haha na chipoterapie to trzeba czekac ale bogacze to od razu jezdza bez kolejek
 • ale przynajmniej maja swoje konie a nie jak ... którzy zajmuja sie hipoterapia. hehehe
 • widze, ze komus sie nie spodobało ze konskie zdrowie ma kolejne kolejne koniki do hipoterapii, ciekawe komu?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ???????????(2007-09-03)
 • Koń do hipoterapii to jeszcze nie hipoterapia...można mieć ich dziesięć i nie przeprowadzić ani jednego zajęcia. Jeszcze potrzebny jest doświadczony i odpowiedzialny hipoterapeuta, odpowiednie zadaszone miejsce do zajęć, zaplecze w postaci łazienki przystosowanej dla osób niepełnosprawnych i jeszcze inne"udogodnienia". Oprowadzanie na grzbiecie konia to nie jest hipoterapia, to jest zabawa i wstęp do prawdziwej terapii, ale żeby chociaż to było w Elblągu. Oby komukolwiek się udało...
 • Hipoterapia w Końskim Zdrowiu :))) Być może coś się zmieniło i oskarżenia są bezpodstawne, ale ... daleko im do ośrodka hipoterapii, ale za to można tam wynająć boks dla swojego konika, pojeździć za kasę na koniku (nawet tym do hipoterapii), popatrzeć jak szkoli się jeden z jeźdźców uczestniczący w zawodach, zostawić dziecko na półkoloniach i wiele innych ciekawych atrakcji. Można również nauczyć się najważniejszego, że do koni nie można podchodzić z setymentem ... tak tak. Oj dużo możnaby pisać.
Reklama