UWAGA!

Z potrzeby serca

 
Elbląg, Tegoroczni nominowani podczas gali
Tegoroczni nominowani podczas gali (fot. AD)

Działają na różnych polach, ale łączy ich jedno – pomoc tym, którzy sami sobie pomóc nie mogą. Bardzo często ich praca jest niedostrzegana, niemniej nie czynią tego dla sławy czy poklasku, ale z potrzeby serca. Elbląskie Nagrody "Tuus" za działalność charytatywną zostały rozdane po raz szósty. Zobacz fotoreportaż.

Tegoroczne, dwunaste już Dni Papieskie odbywające się pod hasłem „Jan Paweł II- papież rodziny” rozpoczęła wczorajsza (12 października) uroczysta gala w Centrum Sportowo- Biznesowym, podczas której wręczono Elbląskie Nagrody "Tuus" przyznawane za działalność charytatywną.
       Kapituła, w skład której weszli: Grażyna Kluge (wiceprezydent Elbląga, przewodnicząca Kapituły), Barbara Dyrla, Maciej Pietrzak, Leszek Sarnowski, ks. Grzegorz Królikowski oraz ks. Andrzej Kilanowski stanęła przed trudnym wyborem.
       – Trudno tu cokolwiek punktować, odhaczać, w każdym razie bogata dyskusja wśród wszystkich członków kapituły doprowadziła do wybrania tego jedynego laureata, ale jest to zawsze bardzo trudny wybór – podkreślała Grażyna Kluge. – Chciałabym również powiedzieć, że nominowanie instytucji czy też osób to także trudna rzecz, bo jest bardzo dużo osób niosących pomoc, osób dla których główną wartością jest człowiek, osób które prawdziwie odnoszą się do takich czysto ludzkich obowiązków.
       Tegorocznymi nominowanymi do nagrody "Tuus" byli: Małgorzata Tupaj, wolontariuszka Hospicjum Elbląskiego, Wojciech Bednarczuk, właściciel firmy Greengrow, Stowarzyszenie „Pro-familia”, Poradnia Rodzinno-Pedagogiczna działająca przy Caritas Diecezji Elbląskiej oraz Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi.
       Wyróżnienie przypadło Poradni Rodzinno- Pedagogicznej działającej przy Caritas Diecezji Elbląskiej oraz Wojciechowi Bednarczukowi. Natomiast laureatką tegorocznej nagrody "Tuus" została pani Ludwika Załuska i Elbląskie Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Osobom Chorym Psychicznie Ich Rodzinom i Opiekunom „Pro- familia”.
       – Nie ukrywamy wielkiego wzruszenia, dziękuję całej Kapitule, która nominowała mnie do tej nagrody. Nie byłoby tej nagrody bez osób, które są przy mnie, z którymi pracuję. Ta statuetka i ta nagroda zobowiązuje mnie do dalszej pracy i pełnienia dalszej misji – mówiła Ludwika Załuska, prezes Stowarzyszenia. – To wychodzi samo z siebie, nie mam takiego poczucia, że coś robię na siłę, że czekam na wdzięczność, nigdy nie czekałam na podziękowania, robię to z potrzeby serca, tak jak czuję- tak robię.
       Wszystkim nominowanym złożono serdeczne gratulacje za ich działalność.
       – Bogatym jest nie ten co posiada, ale ten który daje. Dzisiejsi nominowani są bogaci w to wszystko, czym obdarzają swoich podopiecznych – mówiła przewodnicząca Kapituły, wiceprezydent Elbląga Grażyna Kluge. – Dziękuję tym wszystkim, spośród których wybieraliśmy nominowanych. To wielka praca, bardzo często niedostrzegana, a przy takich okazjach jak dzisiejsza możemy to podkreślić i pokazać, że są ludzie, którzy bezinteresownie działają na rzecz ogólnie przyjętych wartości
       – Pan Bóg niech nagradza i wciąż poszerza serca, aby mogły dawać dużo miłości i aby mogły przyjmować wielką radość leżącą w oczu tych, którym się służy – gratulował nominowanym bp Jan Styrna, który wręczał nagrody.
       Galę uświetnił występ Ryszarda Rynkowskiego, jego grupy z programu „Bitwa na Głosy” oraz elbląskiego chóru Cantata.
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Świetna impreza, gratulacje dla wszystkich uczestników; są jeszcze ludzie którym zależy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  2majster(2012-10-13)
 • Pani Lusiu! Serdecznie gratulujemy i zarazem dziękujemy za poświęcenie na rzecz Nas; Uczestników Rodzin i Terapeutów!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  prozdrowotni !(2012-10-13)
 • Wrażliwość, skromność, profesjonalizm, uczciwość. .. = LusiaZ. .. .. Lusiu gratulacje, brawo. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  koleżanka(2012-10-13)
 • gratulacje wszystkim nominowanym
 • Panie Wojtku gratulujemy - Jegłowniczanie „ Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. ” JPII
 • Gratuluje nagrody, a i życzę dalszego skutecznego działania oraz odporności na trudy. Może na co dzień nie widać żadnych fajerwerków, a po czasie są trwałe efekty. A uśmiech bezcenny. .. .
 • No cóż, każda świętość i narzucony autorytet są kontrowersyjne. W ogóle to wynoszenie na ołtarze ludzi, którzy po prostu żyli i wypełniali swoją misję na Ziemi jest jednym wielkim nieporozumieniem i obrazą dla wszystkich innych, którzy robili wiele rzeczy lepiej i bezinteresowniej w swoich środowiskach bez afiszowania tego.
Reklama