UWAGA!

Z werwą po wakacjach

Dzisiejsze (20 września) obrady IX sesji Rady Miejskiej przebiegły w bardzo dobrym tempie. Radni obradowali bez przerwy, a efektem ich pracy - rozpatrzenie 31 projektów uchwał, jakie przyjęto w programie obrad.

Najważniejszą uchwałą, z punktu widzenia perspektyw rozwoju miasta, była akceptacja 22 głosami projektu zbycia niezabudowanych nieruchomości gruntowych położonych na obszarze Parku Technologicznego – Modrzewina – Południe. Zgoda na zbycie pozwoli na przygotowanie kompleksowej oferty dla przedsiębiorców, a równolegle z tym na rozpoczęcie kampanii promującej ten teren wraz z poszczególnymi działkami wchodzącymi w jego skład. Na obszarze o powierzchni ponad 28 ha po włączeniu do Specjalnej Strefy Ekonomicznej znajdą lokalizację nowe firmy. Aktualnie w tym rejonie dobiegają końca roboty drogowe, budowane są wodociągi, niebawem rozpoczną się inwestycje energetyczne i ciepłownicze. Miasto już pozyskało pieniądze na budowę Centrum Biznesu, w którym znajdą lokalizację także placówki badawcze pracujące na rzecz inwestorów. A tych potencjalnych jest już dziewięciu. Tyle listów intencyjnych złożono w ratuszu, a wszyscy oczekiwali na moment decyzji Rady Miejskiej o zbyciu działek. Są one wszystkie przeznaczone pod zabudowę usługową oraz zabudowę techniczno – produkcyjną.
     Z programu obrad usunięto projekt uchwały o wydzierżawieniu konkretnej osobie działek pod stację narciarską na Górze Chrobrego. W tej sprawie miasto ogłosi przetarg, a ze zwycięzcą zostanie zawarta umowa. Procedury wydłużą czas oczekiwania narciarzy na obiekty z prawdziwego zdarzenia. Do innych uchwał Rady Miejskiej powrócimy niebawem.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama