UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • W Niemczech segreguje się odpady,ale ludzie nie płacą nic za wywóz śmieci,a firmy śmieciarskie generują zyski z ponownego wykorzystania odpadów!!!A w polin nie dość że trzeba płacić za wywóz,to jeszcze są kary za nie segregowane!!!A poza tym czy jakiś szabasgoj pomyślał,że w maleńkich polińskich kuchniach nie ma miejsca na kilka kubłów na śmieci???!!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    7
    3
    Nürnberg(2019-11-28)
  • RobertKoliński @Nürnberg - Skąd wy ludziska te swoje fantazje zachodnie czerpiecie, to nie mam zaprawdę pojęcia. W Niemczech jak najbardziej płaci się za wywóz śmieci segregowanych (w Stuttgarcie i Essen ich wysokość dla czteroosobowej rodziny wynosi odpowiednio 123 euro i 130 euro rocznie [najtaniej], w najdroższych Berlinie czy Kolonii wynoszą odpowiednio 254 euro i 285 euro), natomiast za brak ich segregacji gmina może a) odmówić ich wywozu w ogóle i/lub b) nałożyć dodatkową opłatę karną za ich posegregowanie. Dokładnie takie prawo jak w Niemczech zostało właśnie wprowadzone w Polsce. Wyjaśnię też może zainteresowanym (tym od prezerwatyw również;) - otóż niemiecka organizacja ochrony środowiska NABU radzi by nie wypłukiwać pojemników czy butelek wodą, gdyż wpływa to negatywnie na bilans środowiskowy (niepotrzebne zużycie wody) a tylko wyczyścić z grubsza łyżką. Z prezerwatywami raczej można sobie darować, no chyba że ktoś jest naprawdę ultra-ekologiczny i koniecznie chce;) Pozdrawiam:) Hashtagi: #CalaPolskaEdukujeMarudy
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    2
    RobertKoliński(2019-11-28)
  • @RobertKoliński - Panie Koliński-mądraliński. .. .. Jak będę zarabiał tyle co Niemcy, to też mi będą ich stawki za wywóz śmieci pasowały.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    3
    jaca 1(2019-11-28)
  • RobertKoliński @jaca 1 - To trzeba głosować na Lewicę, która nieustannie dąży do zrównania stawek i zarobków w Polsce z ich m. in. niemieckimi odpowiednikami, a nie na wrażych kapitalistów:) Cieszę się, że mogłem pomóc:)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    4
    RobertKoliński(2019-11-28)
  • @Nürnberg- Nie wiem jak u was w Norymbergi. Ale u mnie w Monachium koszty za wywóz śmieci są, i to spore. Ale spojrzałem w cennik i w Norymbergii roczny koszt to prawie 142 euro. Także nie wal ściem koleś.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    1
    München(2019-11-28)
Reklama