UWAGA!

Za trzy dni Baltic Cup

Elbląg, (Foto: Studio PM)
(Foto: Studio PM)

MFT „Baltic Cup" organizowany jest już po raz 17. Tegoroczna edycja rozpocznie się w najbliższy piątek (14 października) i potrwa do niedzieli. Pierwsza zorganizowana została w roku 2000 – wówczas Światowa Federacja Tańca Sportowego, w uznaniu zasług dla rozwoju światowego ruchu tanecznego, prawo do jego organizacji przyznała Elbląskiemu Klubowi Tańca "Jantar".

Obecnie głównym organizatorem Festiwalu jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu, a współorganizatorami: Stowarzyszenie „Jantar", Federacja Tańca Sportowego i World DanceSport Federation.
       Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP jest jednym z największych międzynarodowych festiwali tanecznych w naszym kraju, na który przyjeżdżają pary taneczne stanowiące europejską czołówkę oraz tancerze z kilkunastu krajów europejskich. W ramach Festiwalu odbywają się dwa prestiżowe rankingowe turnieje: WDSF World Open Latin i WDSF World Open Standard (w każdym kraju mogą się odbyć tylko dwa turnieje rangi World Open w obu stylach: latynoamerykańskim i standardowym).
       - Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup" rozegrane też zostaną otwarte mistrzostwa Polski – 22. Polish Open Championships, w których udział mogą wziąć także pary spoza naszego kraju. – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" i założyciel EKT „Jantar". - To najbardziej prestiżowy turniej w Polsce dla tancerzy sportowych.
       Tancerzy oceniać będzie międzynarodowe jury uznane w świecie tanecznym. Podczas Festiwalu będziemy gościć sędziów z Włoch, Niemiec, Anglii, Estonii, Rosji, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Szwecji, Białorusi, Malty, Serbii, Francji i innych krajów.
       Część gości przyjeżdża do Elbląga już jutro.
       - Od 12 do 14 października organizujemy Międzynarodowy Kampus Szkoleniowy dla tancerzy z wysokiej klasy specjalistami z Włoch, Danii, Niemiec oraz Polski z zakresu tańców standardowych i latynoamerykańskich, natomiast 14 października odbędzie się Kongres dla sędziów Światowej Federacji Tańca Sportowego (WDSF) – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, prezes Stowarzyszenia „Jantar" i zastępca Dyrektora w CSE „Światowid". – Gościem Kongresu i MFT „Baltic Cup" będzie sekretarz generalny WDSF – Shawn Tay.
       Pary zgłosiły łącznie ponad 600 startów, co oznacza, że w Elblągu zatańczy niemalże pół tysiąca par. Przyjadą tancerze z całej Polski, Hiszpanii, Francji, Włoch, Izraela, Litwy, Rosji, Estonii, Łotwy, Szwecji, Białorusi, Niemiec, Ukrainy czy Czech. Każdego dnia będą się odbywały zmagania w różnych stylach i kategoriach, ale na głównych turniejach – WDSF World Open, których finały rozgrywają się na wieczornych galach, w sobotę będzie można zobaczyć pary standardowe, a w niedzielę latynoamerykańskie. Najlepsi zdobędą puchary, medale, nagrody finansowe i punkty rankingowe.
       - Podczas wieczornych gali rozgrywane są taneczne rundy finałowe, odbywają się również pokazy specjalne, a muzykę gra Orkiestra Filharmonii Obwodowej z Grodna pod batutą Borysa Myagkova wraz z solistami – dodaje Antoni Czyżyk. - Gale rozpoczynają się o godz. 19.00.
       W sobotnich pokazach zobaczymy parę z Rosji - w tańcach latynoamerykańskich zaprezentują show taneczne Yan Sorokin i Veronika Sorokina, wicemistrzowie Rosji. W niedzielę galę uświetnią pokazy pary Rock 'n' Roll'a akrobatycznego, który zaprezentują Anna Miadzielec i Jacek Tarczyło, m.in. trzykrotni mistrzowie świata oraz mistrzowie Europy.
      
      
       Patronat Honorowy nad BALTIC CUP objęli: Pan Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki, Gustaw Marek Brzezin, Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego i Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.
       Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP odbędzie się w dniach 14 – 16 października w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR mieszczącej się przy al. Grunwaldzkiej 135.
       Bilety można kupić w kasie CSE „Światowid" lub zarezerwować i kupić on-line na stronie www. CSE „Światowid". Dostępne będą także podczas trwania Festiwalu w kasie hali przy al. Grunwaldzkiej.
      
      
       PROGRAM SZCZEGÓŁOWY
       14.10.2016 Piątek

       godz. 14.00 do ok. 20.30
       eliminacje i finały w kategoriach:
       14.00 Juveniles I + II (8 tańców)
       14.00 Junior I (10 tańców)
       15.00 Youth Open 10 tańców
       15.30 Junior II (10 tańców)
       17.00 Rising Stars STANDARD
       18.30 Rising Stars LATIN
      
       15.10.2016 Sobota

       godz. 9.00 do ok. 17.30
       9.30 WDSF Open Youth STANDARD
       9.30 Junior I Open LATIN
       10.30 Juveniles I + II STANDARD
       11.30 WDSF Open Junior II LATIN
       12.00 WDSF Open Senior II Standard
       13.00 WDSF World Open STANDARD
       14.00 Open Youth under 21 LATIN
       14.30 Juveniles I (do 9 lat; 6 tańców)
       16.00 WDSF Open Senior III STANDARD
       16.00 WDSF Open Senior I Standard
      
       godz. 19.00 - Gala wieczorna - półfinały i finały wybranych kategorii, pokazy artystyczne, muzyka na żywo w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Grodzieńskiej
      
       16.10.2016 Niedziela

       godz. 10.00 do ok. 17.30
       10.00 WDSF Open Youth LATIN
       10.00 Junior I Open STANDARD
       11.00 Juveniles I + II LATIN
       12.00 WDSF Open Junior II STANDARD
       12.00 WDSF Open Senior II LATIN
       13.30 WDSF World Open LATIN
       14.30 WDSF Open Senior I LATIN
       15.30 Open Youth under 21 STANDARD
      
       godz. 19.00 - Gala wieczorna - półfinały i finały wybranych kategorii, pokazy artystyczne, muzyka na żywo w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Grodzieńskiej
      
      
       Głównym organizatorem Festiwalu jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu, a współorganizatorami: Stowarzyszenie „Jantar", Federacja Tańca Sportowego i World DanceSport Federation.
       Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup zrealizowano przy pomocy finansowej Ministerstwa Sportu i Turystyki, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Samorządu Miasta Elbląg.
       Sponsorem głównym BALTIC CUP jest Grupa LOTOS. Sponsorzy: Grupa Żywiec - Browar w Elblągu, OPEGIEKA Sp. z o.o., Drukarnia Opegiek, Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy "Giełda Elbląska", Producent Galanterii Skórzanej PATERS, Zakład Sprzątania Wnętrz MOP83, BYTOM S.A., Kwiaciarnia Awangardowa „Zielony Gaj", Autoryzowany dealer Renault w Elblągu, Hotel Arbiter w Elblągu.

      

      
       Patronem medialnym Baltic Cup jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
      
      
      
Justyna Kozłowska-Dyrla, Kierownik Działu Relacji Społecznych CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Znowu te ludowe, prostackie zabawy taneczne. I jeszcze jedno - kapiące intelektem twarze owych wykonawców.
 • Proszę, dajcie już spokój z tymi tańcami. Końcówka roku i Baltic. .. nie można zrobić nic innego? Zróbcie jakaś publiczną sondę, Elblazanom ten baltic nie jest potrzebny, przecież to glownie impreza dla tancerzy i organizatorów oraz ich rodzin. Zarzygac się idzie, co roku to samo, to jakby mistrzostwa świata robic co roku, gdzie tu sens i logika, gdzie tu lata przygotowań aby zdobyc upragnione trofeum? Przeciez te nagrody sa niemalze nic nie warte w zderzeniu ze światową tą prawdziwie Światową czołówką taneczną. Ot wewnetrzny konkurs. Dziekuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  KuloMiot(2016-10-11)
 • Zakończyć. Zgasić światła. Koniec tych jałowych wygibasów !.
Reklama