UWAGA!

Zagrają - dla dzieci i bez focha

 
Elbląg, 27. Finał WOŚP zaplanowano na 13 stycznia 2019 r.
27. Finał WOŚP zaplanowano na 13 stycznia 2019 r. (fot. Anna Dembińska, arch. portEl)

Już po raz 27. szykuje się zadymka w środku zimy. Największa orkiestra gorących serc zagra 13 stycznia 2019 r. - Dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych - zapowiada Jurek Owsiak. W Elblągu już ruszyły przygotowania do finału WOŚP. Sztab miejski ponownie zagości w Szkole Podstawowej nr 11.

Finał 2018 był debiutem "jedenastki", jako "kierownika zamieszania".
       - Jesteśmy debiutantem na pewno na tak dużą skalę, ale SP 11 od lat grała jako mały sztabik - mówił tu przed graniem Bogusław Milusz, dyrektor SP 11 w Elblągu. - To poważne przedsięwzięcie, bo dotyczy nie tylko miasta, ale i powiatu. Jest jednak z nami dużo ludzi, którzy grali dla orkiestry w poprzednich latach, więc skład sztabu jest doświadczonym sztabem.
       14 stycznia 2018 r. na ulice miasta wyszło 450 wolontariuszy z puszkami. Cały finał przyniósł ponad 380 tys. zł. Czy uda się pobić ten rekord?
       - Podczas poprzedniego finału otrzymaliśmy dużo dobra, współpracowaliśmy ze wspaniałymi ludźmi - cieszy się Bogusław Milusz. - Sztab mamy już zgłoszony, a pierwsi wolontariusze już się rejestrują. O szczegółach przygotowań do 27. finału WOŚP opowiemy za kilka dni - zapowiada.
       Elbląg wielokrotnie doświadczył pomocy Wielkiej Orkiestry. Od 1999 roku do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego trafił już sprzęt medyczny o łącznej wartości 2,5 mln zł. Służy on ratowaniu zdrowia i życia najmłodszych pacjentów, głównie na intensywnej terapii noworodka, ale także na pediatrii czy otolaryngologii. Miesiąc temu dołączyła karetka "N" za 800 tys. zł.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama