UWAGA!

Zamalują oszpecone ściany

Ponad 70 uczniów elbląskich szkół ponadgimnazjalnych weźmie udział w akcji „Kolorowa tolerancja”. 11 października zamalują zdewastowane ściany kilkudziesięciu budynków w mieście.

„Kolorowa tolerancja” to, organizowana po raz pierwszy w Elblągu, akcja edukacyjno-wychowawcza kierowana głównie do młodzieży szkolnej. Jednak jej efekty zauważą wszyscy elblążanie. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na otaczające nas treści o zabarwieniu nietolerancyjnym (treści rasistowskie), treści wulgarne oraz inne znaki i napisy szpecące nasze otoczenie. Młodzież będzie je zamalowywać wraz z osobami publicznymi, znanymi w Elblągu sportowcami, aktorami, dziennikarzami i samorządowcami.
     W czwartek 11 października, 70 uczniów z 13 elbląskich szkół ponadgimnazjalnych ruszy do zamalowywania około 700 m kw. oszpeconych ścian. Młodzież będzie pracować od godz. 12 do 16.
     Mówi koordynator akcji Zbigniew Musiejuk, kierownik Referatu do spraw Mieszkaniowych UM w Elblągu:
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jestem za zamalowaniem treści wulgarnych, rasistowskich itp. Wystarczy i tak to, co mamy wokół w mediach, w codziennych rozmowach rodaków. Jedyne co możemy zrobić, to porządek na własnym podwórku, więc zaczzynajmy. Powidzenia - Romka
 • moze sciana graffiti powinna powstac i troszke zamalowac te napisy??? maja talent na pewno!! zobaczymy 11 jak to wyjdzie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  SamNiewiem(2007-10-02)
 • zamalowywac :)
 • Nie wiem jak Wy..ale ja nie widuję w Elblągu napisów rasistowskich, wzywających do nienawiści itd. Był kiedyś jeden wulgarny - na trafostacji przy Grarbary, ale zamalowali. Po co ta akcja tak naprawdę? Od czego płacimy podatki?, żeby dzieciarnia zamalowywała napisy? Co za eurokomuna się pakuje z buciorami w nasze miasto. Kolorowa tolerancja? Zacznijmy od tego, ze władze powinny wydać bezwględną walkę z malującymi mury. Ta akcja powinna się odbywac pod hasłem ZERO TOLERANCJI. Efektów podobnych akcji w Łodiz nie widać. Tam władza nie łapie malujących, bo przeciez Ci od kolorowej tolerancji przemalują. To sie wymknęło łodzianom z rąk . Nie wiem czy ktoś z Was był w Łodzi w ostatnich latach; nie ma jednego domu niepomalowanego. Bronx przy Łodzi to mały pikuś. Ja oczekuję od pana Słoniny walki o naszą właśność a nie tolerowania. Od tolerowania to sa aktywiści gejowscy czy jacyś tam inni...
 • Ja tylko mam nadzieję, że ta młodziez, która będzie zamalowywać, zgadza się wziąc udział w takiej akcji, i że jest poinformowana.Bo to mi przypomina czyny spoęłczne, jak w latach 80-tych sprzątaliśmy parki, zbieraliśmy śmieci nad kanałem itd, a dziś uważam ,że to było totalnie niewychowawcze i po prostu wyzyskujące młodzież i dzieci. Niech oni się sami wypowiedza, czy chcą wziąc w tym udział. Bo jak czytam :"młodziez będzie zamalowywać", to już widze, że to będzie w czasie lekcji,każdy musi pójść i malowac, itd, itp.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2007-10-02)
 • Socjotechnika kwitnie na całego!!! A gawiedź zadowolona, że jej prezydent taki aktywny a jakże przecie tramwaje dzięki niemu jeżdżą, hale zbudowali... a ludzi grzebiących co rano w śmietniku jak widziałem tak widzę. Pracy nam trzeba a nie akcji typu zamaluj napis "kasia to cichodajka". To jest zwyczajne mydlenie oczu i wydawanie pieniędzy publicznych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  fan pani grażynki(2007-10-02)
 • no Moher - widzę , że się rozwijasz ! a raczej się nakręcasz. Ja widziałem w naszym mieście i swastyki, i napisy wulgarne, i napisy antysemickie. Takie napisy bolą moje oczy. I ranią moje serce. PS jestem za normalną, zwyczajną tolerancją - nurzyk
 • napisow Olimpii nie ruszac! bardzo dobrze komponuja sie z otoczeniem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kibic Olimpii(2007-10-02)
 • Świetny pomysł ! Nasz Elbląg słynie z tego, że jest u nas najmniej tych ohydnych malunków, zniszczonych elewacji i tej slumsowej tandety ! Zobaczcie jak wygląda "nasza stolica" Olsztyn - chyba nie ma w Polsce miasta tak zeszpeconego tymi malunkami! Brawo młodzież ! Brawo władze miasta !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  gonić graficiarzy !(2007-10-02)
 • Nurzyk - ja sie nie nakrecam. Ja widocznie za mało chadzam po mieście. Ale fakt, jestem przeciwny dekretowaniu pojęcia "tolerancji" Uważam, ze to w jaki sposób ono funkcjonuje przypomina orwellowską "policję mysli" - służac zamykaniu ust, tym którzy mają czelnosc mysleć inaczej. Nie ma w obecnych czasach gorszego określenia niż "nietolerancyjny" - bo oznacza to mniej więcej tyle, ze "faszysta", "moher" itd. Jeśli widujemy swastyki, dlaczego tylko je zamalowujemy? dlaczego jednocześnie pozwalamy nosic młodziezy koszulki z Che? dlaczego nie traktujemy w jednakowy sposób znaków i symboli zbrodniczych systemów? Moze dlatego, ze ten czerwony był bardziej tolerancyjny? :) Sarkazm sarkazmem, ale pojęcie tolerancja to bardzo wygodne narzedzie ideologiczne - precyzyjnie wybiórcze:)
 • Uważam, ze dużo lepsze rezultaty możnaby osiągnąć w pracy z młodzieża, gdyby uwrazliwiac ja na pojęcie "własności" "tożsamosci" "szacunku dla przestrzeni publicznej" "szacunku dla pracy" Zakładanie koszulek, latanie z wiadrami, ludzie mediów, samorządowcy, "ałtorytety", akcja szumna, głosna, buzie rozesmiane - przypomina mi to sprzątanie swiata, gdzie dzieci musza zbierać zuzyte prezerwatywy po rowach. Edukacja nielicha. Wszystkie takie akcje to lewicowe młotkowanie, które nie mają rozwiązywać problemu, to pokazówka, mająca na celu spedzić młodzież w jedno miejsce w którym moze pokazac sie jakiś polityk, wykrzyczeć kilka hasełek; "Nigdy więcej nietolerancji , niszczenia warstwy ozonowej i przesladowania więzniów politycznych w Paragwaju" Reszta klaszcze. Odbębnione. Jak u Mrożka i Havla :)
 • Moher- pieprzysz jakbys sie napil. Slyszales o czyms takim jak wychowanie przez prace?
Reklama