UWAGA!

Zarażają pasją tańca

W piątek 20 października w Światowidzie odbędzie się uroczystość jubileuszu 20-lecia Elbląskiego Klubu Tańca Jantar. Będzie to doskonała okazja do wspomnień, a wspominać jest co...

- Przez 20 lat objęliśmy swoją działalnością ponad 12 tysięcy elblążan, zarówno młodszych, jak i starszych - pisze w liście otwartym do tancerzy Antoni Czyżyk, trener i szef EKT Jantar. - Gdyby sięgnąć do dokumentów elbląskiego ośrodka kultury, pod którego opieką znajduje się klub, można by zobaczyć, że od początku jego istnienia na parkietach w kraju i poza jego granicami pojawiło się wiele mistrzowskich par z Elbląga. Dziś, oprócz tancerzy indywidualnych, pod szyldem klubu działają także dwie mistrzowskie formacje taneczne, a nasza organizacja przeprowadza najbardziej prestiżowe turnieje taneczne. Od 20 lat wciąż zarażamy pasją tańca.
     Gala jubileuszowa odbędzie się 20 października o godz. 19 w centrum kultury Światowid. Tancerze związani z klubem dawniej i dziś, którzy chcą wziąć udział w uroczystości i benefisie Jantara (także Antoniego Czyżyka z okazji 20-lecia pracy twórczej) oraz okolicznościowym bankiecie, proszeni są o kontakt z Centrum Tańca Promyk, tel. 055 611 01 30. Udział w spotkaniu towarzyskim po części oficjalnej jest odpłatny. Wysokość opłaty wynosi 50 zł od osoby. W programie zamkniętego spotkania znalazły się filmy i rozmowy wspomnieniowe oraz występy artystyczne i poczęstunek.
     O historii klubu i przygotowaniach do obchodów jubileuszu z założycielem Jantara Antonim Czyżykiem rozmawiała Marta Hajkowicz:
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama