UWAGA!

Zasypią magazyn za 200 tysięcy

 
Elbląg, Dostępu do zagrożonego zawaleniem terenu bronią słupki
Dostępu do zagrożonego zawaleniem terenu bronią słupki (fot. MS, archiwum portEl.pl)

200 tysięcy złotych chce przeznaczyć ratusz na likwidację podziemnego magazynu po byłej kotłowni przy ul. Hetmańskiej. Na przetarg wpłynęła jedna oferta, jest jednak droższa niż szacunki urzędników.

Pod częścią podwórka przy ul. Hetmańskiej i Mącznej znajduje się nieużywany magazyn na opał, który służył istniejącej tu do lat 60. kotłowni. Kierowcy nie mogą tu od kilku miesięcy parkować, dostępu bronią słupki postawione przez Zarząd Dróg. Zasypanie magazynu nakazał Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, miejscy urzędnicy przygotowali niezbędną dokumentację, ogłosili przetarg, na który – jak się dzisiaj okazało – wpłynęła jedna oferta. Złożyło ją elbląskie przedsiębiorstwo Przemysłówka 03, które swoje prace wyceniło na 223 tys. złotych, o 23 tysiące więcej niż wynosiła szacunkowa wartość zamówienia, określona przez urzędników. A to oznacza, że po przeanalizowaniu oferty ratusz albo unieważni przetarg i rozpisze nowy, albo decyzją prezydenta przyjmie warunki potencjalnego wykonawcy. Sprawa rozstrzygnie się w najbliższych dniach.
       Zgodnie z założeniami przetargu, wykonawca musi m.in. rozebrać jezdnię w miejscu, gdzie znajduje się skład opału, zbudować konstrukcję wspierającą sąsiedni garaż i jeden z budynków, zasypać skład i odtworzyć jezdnię w tym miejscu. Prace mają być przeprowadzone do końca listopada. 
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama