UWAGA!

Zatorze czeka na halę. Będzie przetarg

 
Elbląg, Czy uczniowie gimnazjum i okoliczni mieszkańcy doczekają się hali?
Czy uczniowie gimnazjum i okoliczni mieszkańcy doczekają się hali? (fot. Michał Skroboszewski)

W sprawie hali sportowej na Zatorzu widać światełko w tunelu. Za kilka dni ratusz ma ogłosić przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie hali. Potem wystarczy mieć nadzieję, że potencjalni wykonawcy zmieszczą się w limicie finansowym zaplanowanym przez ratusz. W budżecie obywatelskim 2016 koszt hali oszacowano na 480 tys. zł.

Hala Sportowa na Zatorzu ma być zapleczem sportowym dla Gimnazjum nr 7. Projekt został zgłoszony w ubiegłym roku do budżetu obywatelskiego. Wygrał głosowanie w kategorii „inicjatywa ogólnomiejska” z poparciem 3191 mieszkańców. I... sprawa stanęła w miejscu.
       Kolejne projekty w innych okręgach były oddawane do użytku, a uczniowie „siódemki” nadal nie wiedzieli, czy i kiedy będą mogli ćwiczyć w komfortowych warunkach.
       Miejscy urzędnicy twierdzili, że za szacowną wcześniej kwotę 480 tys. zł nie można zbudować porządnej namiotowej hali. Mieszkańcy mieli zdanie dokładnie przeciwne, a nawet twierdzili, że znaleźli firmy, które deklarowały wykonanie hali w tej cenie. Pomysłów na rozwiązanie problemu było kilka: m.in. rozłożenie inwestycji na etapy. Na to jednak nie zgodzili się mieszkańcy.
       Do budowy hali jeszcze daleko, ale widać już światełko w tunelu. Ratusz zamówił i otrzymał już opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego wraz z analizą kosztów. - Takie opracowanie jest niezbędne do ogłoszenia przetargu w trybie „zaprojektuj i zbuduj” - mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
       Na podstawie tego opracowania urzędnicy opracowują specyfikację przetargową. Sam przetarg ma być ogłoszony za kilka dni i rozstrzygnięty jeszcze w tym roku. Mieszkańcom pozostaje mieć nadzieję, że oferty firm, które w nim wystartują, będą opiewać na kwoty zbliżone do szacunków urzędników.
       Powstanie hali jest też dobrą informacją dla przyszłych uczniów szkoły przy ul. Lotniczej. Można przypuszczać, że po reformie edukacji planowanej przez rząd i likwidacji gimnazjów, w budynku przy ul. Lotniczej nadal będzie mieściła się placówka edukacyjna. Jaka? Jeszcze nie wiadomo, bo miejscy urzędnicy na razie prowadzą analizy demograficzne w obwodach szkół podstawowych i gimnazjów.
       Na razie w Gimnazjum nr 7 doszło do zmiany władz. Dotychczasowa dyrektor Iwona Statek złożyła rezygnację z funkcji. Od początku listopada jej obowiązki przejmie dotychczasowa wicedyrektor Iwona Zapolska.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama