UWAGA!

Zbyt mocno spokrewnieni

Sześcioro elblążan przestało być członkami obwodowych komisji wyborczych. Powód: są bliskimi krewnymi kandydatów na radnych.

To efekt kontroli, jaką urzędnicy przeprowadzili po proteście jednego z komitetów wyborczych. Komitet Stowarzyszenie Rozwój i Praca Przyszłością Samorządu przesłał do komisarza wyborczego w Elblągu listę 22 nazwisk osób, które, zdaniem komitetu, nie mogą pracować w komisjach wyborczych z powodu więzów rodzinnych z kandydatami na radnych.
     - Zakazuje tego prawo. Mamy nadzieję, że sprawa zostanie wyjaśniona, a bliscy kandydatów zostaną pozbawieni członkostwa w komisjach i nie będą liczyć głosów wyborców - mówi szef Stowarzyszenia, Mirosław Kozłowski.
     Podejrzenia komitetu potwierdziły się wobec części osób.
     - Kontrolę przeprowadził Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego - wyjaśnia komisarz wyborczy w Elblągu, Andrzej Błesiński. - Okazało się, że sześć spośród wymienionych osób jest bliskimi członkami rodzin kandydatów na radnych. W związku z tym utraciły one członkostwo w składach obwodowych komisji wyborczych. Teraz miejska komisja wyborcza musi, po prostu, wymienić te osoby na inne.
     Zgodnie z art. 19 ustępem 6 „ordynacji wyborczej do rad gmin, powiatów i sejmików”, w komisjach nie mogą pracować np. małżonkowie i rodzeństwo kandydatów na radnych.
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Pewnie znów PiS i PO próbują swoje krętactwa uskuteczniać. Załosne to jest. Ja głosuję na Dobry Samorząd, oni jedyni chyba mają poukładane w głowach. Bodajże lista nr 18.
 • Jazz- bodajże
 • Nie znamy nazwisk tych, którzy liczą na późniejsze profity. Jak oni się starają !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  krycha(2006-11-03)
 • Zawsze staralam sie brac udzial w wyborach,dzisiaj /przykro mi to stwierdzic/nie wezme udzialu.To co sie dzieje w naszym kraju nie ma nic wspolnego ze sprawiedliwoscia,prawem,uczciwoscia i wiara!.Wszystkie te idealy gdzies sie zapodzialy! ,wiec jest mi obojetne kto nastepny bedzie kradl!!Dlatego nie ide na wybory,zreszta i tak w tym kraju prosci ludzie nie maja nic do powiedzenia!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zdegustowana(2006-11-03)
 • JAZZ, ty nie tylko glosujesz na costam samorzad, ale startujesz z ich listy! Taki mlody, zdawaloby sie ksztalcony, a tak dales sie omamic lewicy... Szkoda!
 • Bodajże lista nr 18 ?:) Jazz, jeszcze na stolek nie usiadles, a juz kretactwa wprwoadzasz. A fe!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kolezanka z osiedla(2006-11-03)
 • Jazz, jednym slowem dales....bodajże ciala
 • to rodziny kandydatów do tej pory były w komisjach? to przecież wbrew prawu, kto do tego dopuścił? przecież to szok.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jjkkkk(2006-11-04)
 • Ja też głosuję na Dobry Samorząd,żadnego krętactwa i polityki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rozalka////(2006-11-06)
 • Dobry samorząd to podwładni H.S. i SLD. Ja zagłosuje na Rozwój i Praca bo to jest stowarzyszenie związane z Solidarnością
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pracujący(2006-11-06)
 • Jak to jest z tymi komisjami (członkami).Przeważnie są ci sami.Jak wpadłeś w strefę , to jak za komuny -ciągle odznaczali. Ci z komisji to parę setek zarobią. Może już to zniechęca do wyborów? Dostali cynk i już.
 • wiecie co mnie najbardziej zastanawia,ze jesli ktos powie, ze głosuje na lewice, naraza sie na ostrą krytyke, a odwrotnie - nie zauważyłam.Wyglada na to ,ze to ta chrzescijanska prawica jest agresywna, a ja nie lubię mordobicia, czyli wybór mam jeden.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  big-big(2006-11-06)
Reklama