UWAGA!

Zielone miski władzy

2007-05-10
Aktualizowany 2007-05-11 05:15
Elbląg, Pira-miski, czyli piramidki z misek.
Pira-miski, czyli piramidki z misek.

Zdarza się tak w naszym mieście, że nie wszystkie posunięcia władzy spotykają się z należnym zrozumieniem ze strony mieszkańców. Czasami dają temu wyraz na różnych forach internetowych, w tym także w naszej rubryce „A moim zdaniem”. Reakcja tzw. odnośnych władz jest zawsze taka sama - nie ma żadnej reakcji.

Ostatnim przykładem takiej sytuacji jest burzliwa i w większości przypadków negatywna reakcja Czytelników portElu na postawienie na Starym Rynku czegoś na kształt elementów tarczy antyrakietowej. Te kosmiczne kwietniki swoim wyglądem zniszczyły definitywnie rodzący się w bólach klimat naszego młodego Starego Miasta. Instytucje odpowiedzialne za wygląd tej dzielnicy najwyraźniej zawiodły, ktoś chciał dobrze, ale wyszło jak zwykle. Nic nadzwyczajnego, zdarza się w najlepszych miastach.
     Niepokoi jednak fakt, że nikt nie zareagował na krytyczne uwagi mieszkańców w tej sprawie. Wydawałoby się, że prawie trzysta opinii zamieszczonych w rubryce „A moim zdaniem” sprowokuje kogoś do odpowiedzi. Jesteśmy oczywiście dalecy od posądzeń o arogancję władzy. Składamy ten brak reakcji raczej na karb dużego obciążenia obowiązkami służbowymi oraz intensywną pracą na rzecz dalszego rozwoju i upiększania miasta. Dlatego postanowiliśmy pomóc komu trzeba i opracowaliśmy uniwersalny zestaw komunikatów. Wystarczy krótki mail lub telefon z numerem, a my załatwimy resztę, publikując odpowiednią wersję, opatrując ją oczywiście odpowiednimi zwrotami grzecznościowymi typu Szanowni Mieszkańcy lub Drodzy Obywatele.
     
     1. Dziękujemy za wyrażone opinie. Dzięki Państwa uwagom dostrzegamy nasz błąd. Pracujemy właśnie nad nową koncepcją, która usunie powstałe wskutek naszego niedopatrzenia problemy. Zapewniamy, że odpowiedzialne za to osoby zostaną przykładnie ukarane, a w przyszłości takie sytuacje więcej się nie powtórzą.
     
     2. Jesteśmy władzą wybraną w demokratycznych wyborach, powierzyliście nam Państwo na cztery lata odpowiedzialność za administrowanie naszym miastem. Nie będziemy więc sobie aż do następnej kampanii wyborczej zawracać głowy Waszymi uwagami. Poza tym jako lewica wiemy sami, co jest dla Was najlepsze.
     
     3. Wyrażamy przekonanie, że zamieszczane na łamach portElu opinie są inspirowane przez naszych politycznych przeciwników i dlatego nie mają dla nas żadnej wartości. Z głębokim ubolewaniem stwierdzamy, że portEl stał się tubą wrogich nam sił.
     
     4. Autorami krytycznych głosów publikowanych przez nieodpowiedzialną redakcję portElu są głównie małoletni cyberchuligani i emigranci z Irlandii istniejący wyłącznie w wirtualnej rzeczywistości. Jesteśmy przekonani, że zdrowa większość elbląskiego społeczeństwa popiera bezkrytycznie wszystkie nasze działania. Dlatego zamierzamy trwać przy dotychczasowych rozwiązaniach.
     
     5. Po uważnym przeanalizowaniu wszystkich Państwa opinii stwierdziliśmy, że nie dołożyliśmy wystarczających starań, aby poinformować mieszkańców Elbląga o wszystkich przyczynach i uwarunkowaniach podjętej przez nas decyzji. Dlatego prosimy uprzejmie zważyć, że za takim rozwiązaniem przemawiają następujące względy ... ( i tu niestety potrzebowalibyśmy parę słów uzasadnienia).
     
     Zapraszamy naszych Czytelników do zgłaszania kolejnych propozycji. Pozwolą one na lepszą komunikację między Ratuszem a mieszkańcami i przyczynią się w ten sposób do dalszego burzliwego rozwoju naszego miasta.
     
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • genialne;]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  milczy(2007-05-10)
 • a moim zdaniem Sloniina nic sobie z tego typu wypowiedz nie robi popostu do glowy nie bierze glosu wyborcow. Co ciekawe od wiielu lat to trwa i caly czas wygrywa. Dziwi samieszkancy tego miasta!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nigdy na niego nie glosowalem(2007-05-10)
 • te doniczki trzeba postawić Słoninie pod domem
 • No i nareszcie się robi prawdziwa gazeta z normalnymi artyjułami a nie tylko "sprawozdanie: typu kto wygrał, co się wydarzyło... A te donice szkarady - naprawde ktoś powinien za to odpowiedzieć!!!
 • oj tam, posadzą kwiatki i będzie pięknie, poczekajmy jeszcze trochę...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rozalia(2007-05-10)
 • Z tego co widać na fotce i na starym mieście ,specjalnie wykwalifikowane grupy partyzanckie podkopujace ziemię pod władzami miasta zaczeły po cichu ale za to w godzinach nocnych i jak się wydaje ze skutkiem usuwać i demontowac donice .
 • Ta w naszym mieście pewnie ktoś mial bliskie spotkanie z zielonymi ludzikami i tak mu teraz zostalo. Wstydze się ju ż zawiele rzeczy w tym mieście ale UM i wladza ciągle potrafi zaskoczyć.....PARODIA
 • Najłatwiej zagrodzić i popsuć estetykę starówki , bo urzędnicy nie potrfią służb miejskich zmusić do pracy i wykonywania swych obowiązków do których zostały powołane. Kwietniki powinny stać na poprzednich miejscach lepiej to wyglądało.
 • Ignorowanie głosów mieszkańców nie dotyczy tylko lewicy i lewicowych radnych bo ci z centroPOrawicy też złego słowa na sesji nie powiedzieli. Więc ten artykuł można wszystkim radnym i całemu ratuszowi zadedykować. Czty w tych piętrowych nocnikach będą kwiaty czy nie i tak pasują jak pięść do nosa Po co było się kilka lat o kostkę brukową spierać, jak na tej kostce można taką szmirę walnąć.
 • Droga redakcjo! Zamiast zbierać punkty krytykując władze proszę o uwzględnienie również pozytywnych wypowiedzi a i takie przecież były. Również tak jak wspomina p. Rozalia może warto poczekać aż zostaną te kwietniki obsadzone kwiatami bo jak do tej pory aura raczej temu nie sprzyjała, a tego typu kwietniki są również w innych miastach o czym p. Redaktor powinien dobrze wiedzieć. A jak można zauważyć to po obsadzeniu odpowiednimi kwiatami całkiem nieźle się prezentują, ale łatwiej jest skrytykować i popierać tych, którym to utrudnia " szaleństwo " jazdy po starówce nie zważając na zakazy a tym bardziej na bezpieczeństwo przechodniów. Piszę to ponieważ często i gęsto po starówce pomimo zakazów jeździli tzw dresiarze lub dobitniej łysi i wiele negatywnych, krytycznych uwag pochodzi właśnie z tej grupy. Osobiście uważam, że jak nie pomagają znaki to należy postawić blokadę i jak będzie wyglądać ????? mam nadzieję, że upiększy naszą starówkę zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo tam spacerujących w tym rozbieganych dzieci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  poldek(2007-05-10)
 • trzeba patrzeć pozytywnie, w sumie taki kicz może być swojego rodzaju atrakcją turystyczną
 • Estetyka "misek" jest tu drugorzędna, faktycznie po zazielenieniu i ukwieceniu mogą sie prezentować zupełnie przyzwoicie i dodawać uroku. Mam inny problem!! Dlaczego sprawy dogodności dla jednych i ograniczeń dla drugich, załatwia się zakazami, mandatami i widocznym wałem dla próbujących coś ominąć. Jakie pole do popisu dla mundurowych wykładających durnym mieszkańcom ich niegodne występki. Ile to możliwości do wymądrzania się i przywoływania do porządku. Przecież ustalenie jednokierunkowych szlaków przemiesczania się po CAŁYM Starym Mieście i egzekwowanie (rygorystyczne) szybkości dla samochodów takiej samej jak dla pieszego (6 km/h) pozwoli płynnie dotrzeć do sklepów, firm czy knajp i nie spowoduje sztucznego zagęszczenia na parkingach, gdy chodzi o sporadyczny wjazd. Ludzie nie są aż tacy durni i jeżeli kierowcy nie będą wjeżdżać pieszym na odciski, to wszystko się przyzwoicie ułoży.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  RulerofBlaircourt(2007-05-10)
Reklama