UWAGA!

Zjazd linowy hitem „Mrówkolandii”

 
Elbląg, Hitem "Mrówkolandii" jest jest zjazd linowy
Hitem "Mrówkolandii" jest jest zjazd linowy (fot. Anna Dembińska)

Już kilka sekund po otwarciu bramki nowego placu zabaw pod zjazdem linowym ustawiło się kilkadziesiąt dzieci z Zespołu Szkół nr 2. Dziś (26 października) uroczyście otworzono „Mrówkolandię” - plac zabaw, który zwyciężył w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Teraz trzeba tylko poczekać aż trawa wzrośnie, żeby nie dreptać w błocie. Zobacz fotorelację.

Jeszcze kilka miesięcy temu było tam trawiaste boisko. Za 230 tys. zł wybudowano plac zabaw ze zjazdem linowym, huśtawkami, karuzelą i innymi atrakcjami, za którymi przepadają dzieciaki.
       - Dzieci nie miały tu placu zabaw. Chcieliśmy zrobić jeszcze boisko, ale przegraliśmy z Gimnazjum nr 7 – mówiła Elżbieta Waniewska, jedna z wnioskodawczyń projektu.
       Dziś sami uczniowie udowodnili, jak bardzo ten plac był potrzebny. Zaraz po otwarciu wszystkie atrakcje były oblegane przez młodszych i starszych uczniów szkoły. Największym powodzeniem cieszył się zjazd linowy, do którego ustawiła się kilkudziesięcioosobowa kolejka.
       - Projekty, które powstają w ramach Budżetu Obywatelskiego są uzupełnieniem inwestycji miejskich. Najbardziej się cieszę z uśmiechu dzieci. To pokazuje, że ten plac jest potrzebny – stwierdził Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

  Elbląg, Dziś nastąpiło uroczyste otwarcie placu zabaw przy ul. Wyżynnej
Dziś nastąpiło uroczyste otwarcie placu zabaw przy ul. Wyżynnej (fot. AD)

Plac zabaw będzie dostępny zarówno dla mieszkańców, jak i uczniów pobliskich placówek edukacyjnych, przedszkoli. Projekt zyskał poparcie 945 głosów mieszkańców. To nie koniec inwestycji obywatelskich w tym rejonie miasta. Głosowanie w BO wygrała inwestycja „Wykonanie oświetlenia chodnika łączącego ul. Wyżynną przy ul. Gałczyńskiego”.
       Sam plac zabaw wymaga jeszcze poprawek. Padający ostatniej nocy deszcz ujawnił, że aby przejść do atrakcji trzeba grząźć w błocie. Niestety, „bezpieczne podłoże”, które było zapisane w projekcie placu obejmuje tylko jego niewielką część.
       - Na terenie placu jest posiana trawa. Jak wzejdzie, problem błota zniknie – zapewniała Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
       Oprócz doskonałych atrakcji dla dzieci nowy plac zabaw wyróżnia nazwa „Mrówkolandia”.
       - Symbolem naszej szkoły są mrówki, pracowite, potrafiące pracować osobno, ale kiedy trzeba - także razem – wyjaśniała Anna Śledzińska, dyrektor ZS nr 2.
      

Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama