UWAGA!

Zmiana czasu na zimowy

Elbląg, 31 października zmieniamy czas na zimowy
31 października zmieniamy czas na zimowy (fot. Anna Dembińska)

Przypominamy, że w najbliższą niedzielę (31 października) nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Oznacza to, że będziemy mogli powylegiwać się w łóżku o godzinę dłużej.

W naszym kraju czas letni odwoływany jest zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z 15 marca 2004 roku w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2004-2008 (Dziennik Ustaw Nr 45 z dnia 19 marca 2004 r., poz. 418). Zgodnie z rozporządzeniem zmiana czasu polega na zmianie wskazań zegarów z godziny 3 minut 00 na godzinę 2 minut 00, która będzie godziną początkową czasu zimowego.
       Zmiany czasu mają spowodować efektywniejsze wykorzystanie światła dziennego, przez jak najbardziej efektywne wykorzystanie światła słonecznego.
       Zmiana czasu „na zimowy” obowiązuje we wszystkich krajach europejskich (z wyjątkiem Islandii) oraz m.in. w USA, Kanadzie, Meksyku, Australii i Nowej Zelandii
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Obecnie ta zmiana czasu, te żekome "oszczędności " to FIKCJA !I tak bowiem prąd podrozeje o 22% od nowego roku, wiec gdzie tu oszczędnośc ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pan TIK-TAK(2010-10-30)
 • po co to przestawianie zegarków, pytam od lat!?Okres zimowy i tak dołujący jest bez tego!Polska, jeśli chodzi o przestawianie czasu na zimowy ma najgorzej spośród wszystkich krajów, ponieważ leży najbardziej na wschód!Po co więc dodatkowo utrudniać nam życie i przestawić te zegarki!
 • Mam propozycję. Proponuję zebrać wspólnie nasze CZTERY i przejść się do miejskiego rzecznika konsumenta. Już 2 lata noszę się z tym pomysłem, zobaczę jak w tym roku, ale zapewne to zrobię. Zechciejcie proszę przeczytać: "Zgodnie z obowiązującym prawem, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podejmuje działania w przypadku naruszenia zbiorowych interesów konsumentów. Natomiast w sprawach indywidualnych bezpłatną pomoc prawną konsumenci mogą uzyskać m. in. u miejskich lub powiatowych rzeczników konsumentów(. .. )" Tutaj Ewidentnie dochodzi do naruszenia zbiorowych interesów konsumentów -> albo 1 i 2gi listopada cała komunikacja miejska jest bezpłatna (z wyłączeniem prywatnych przewoźników) albo domagajmy się możliwości puszczania nas skuterami/motorami/samochodami/naszymi dostawczakami/co-tam-kto-ma. Jestem skłonny nawet poprosić o 1 dzień wolny w pracy i pójdźmy do cholery grupą i to załatwmy, żeby już na przyszły rok był efekt. Kto za? Koniecznie trzeba zebrać jakieś dowody np oświadczenie podpisane przez policjanta o odmowie wpuszczenia nas naszym pojazdem, skasowane bilety komunikacji miejskiej lub - czego nie życzę - mandat od kontrolerów. NIE MOŻE BYĆ tak że się nas do czegoś przymusza! Mało, jakieś pisemko - choćby najprostsze - do Rzecznika Praw Obywatelskich i kopa dla UOKiKu też nie zaszkodzi. Kto zainteresowany niech doda sobie TĄ STRONĘ do zakładek.
 • Zmiana czasu cieszy wielce elbląskich bikerów - wyjedziemy o 8 ale jak nie patrzył o starej (9) - www.bikerelblag.hg.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Darecki ESR(2010-10-30)
 • UPS, nie to okno. Ale komentarz aktualny dla artykułu "Zmiany w organizacji ruchu wokół cmentarzy". Ten tutaj zgłaszam do moderacji. Przepraszam za pomyłkę.
 • A ja dłużej sobie posiedzę w pracy o GODZINĘ
 • Ciekawe, czy jakby zebrać ze 100 tys. podpisów i puścić do sejmu jako inicjatywę społeczną przegłosowaliby koniec zmiany czasu na zimowy i letni - co rok ten sam koszmar. .. szczególnie na wiosnę! J.
 • Dwie dychy za sikora nie więcej.
 • zmiana czasu to wina i wynik zbrodniczej polityki Tuska
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  joachimb(2010-10-31)
 • glupota z ta zmiana czasu zlikwidowac ja!!
Reklama