UWAGA!

Zmiana warty w dywizji

 Elbląg, Nowy dowódca 16 PDZ generał brygady Wiesław Michnowicz zapowiedział zmiany w systemie dowodzenia, ale i kontynuację dobrych tradycji szkoleniowych i bojowych
Nowy dowódca 16 PDZ generał brygady Wiesław Michnowicz zapowiedział zmiany w systemie dowodzenia, ale i kontynuację dobrych tradycji szkoleniowych i bojowych (fot. Paweł Serocki)

Generał brygady Wiesław Michnowicz jest nowym dowódcą 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu. Jak zapowiedział, zmieni styl dowodzenia, ale będzie kontynuował dobre tradycje szkoleniowe i bojowe 16 Dywizji. Dotychczasowy dowódca, generał Ryszard Sorokosz, awansował na stanowisko szefa szkolenia w dowództwie Wojsk Lądowych w Warszawie.

- Dotychczasowy szef szkolenia odchodzi do rezerwy, więc potrzebuję nowego. Jedynym i do tego najstarszym jest generał Sorokosz, który jest mi w Warszawie bardzo potrzebny. To dla niego awans - mówił dzisiaj w Elblągu generał broni Waldemar Skrzypczak, dowódca Wojsk Lądowych.
     Generał Ryszard Sorokosz, jako szef szkolenia wojsk lądowych będzie odpowiedzialny miedzy innymi za nadzór, kontrolę i realizację szkolenia jednostek sił lądowych oraz za ich przygotowanie do udziału w misjach wojskowych. Szkolić więc będzie także żołnierzy elbląskiej dywizji.
     - Nie żegnam się z 16 Dywizją, Elblągiem czy ziemią warmińsko-mazurską, mówię jej tylko do widzenia. Będziemy się spotykać, przypuszczam, że przy okazji szkoleń poligonowych i innych okazjach na terenie Elbląga lub na poligonach takich jak Bemowo Piskie czy Drawsko Pomorskie - mówił generał dywizji Ryszard Sorokosz.
     Dowodzenie 16 Pomorską Dywizją Zmechanizowaną objął generał brygady Wiesław Michnowicz, którego kadencja potrwa do 2010 roku. Ja zapowiada rewolucji nie będzie, ale pewne zmiany nastąpią.
     - Każdy ma swój styl dowodzenia. To wynika z charakteru osobowości, więc mój styl dowodzenia będzie się różnił od stylu mojego poprzednika. To jest normalne. Natomiast nie zamierzam zmieniać czegokolwiek w samym dowodzeniu, zamierzam kontynuować dobre tradycje szkoleniowe i bojowe 16 Dywizji - tłumaczył nowy dowódca.
     Przed nim i jego żołnierzami wiele poważnych zadań. Przypomnijmy, że żołnierze 16 Dywizji brali udział w misjach w Iraku, stacjonują na Wzgórzach Golan, gdzie pełnią misję pokojową. Niewykluczone, że w najbliższym czasie pojadą do Afganistanu i z kolejną misją do Iraku.
     
     Relacja Marty Hajkowicz:
Joanna Kostańczuk - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama