UWAGA!

Zmiany na liniach komunikacji miejskiej

2012-10-03
Aktualizowany 2012-10-08 15:31
 
Elbląg, Zmiany na liniach komunikacji miejskiej

Informujemy, że w związku z prowadzonymi robotami drogowymi w ramach przebudowy drogi wojewódzkiej nr 503 i zamknięciem dla ruchu części torowiska w ciągu ul. Browarnej, od dnia 9 października do odwołania zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

- zawieszone zostanie funkcjonowanie linii tramwajowej nr 300;
       - trasa linii nr 400 zostanie skrócona do zajezdni przy ul. Browarnej;
       - tramwaje linii 400, będą kursowały w obu kierunkach po trasie: Ogólna, Płk. Dąbka, Królewiecka, Robotnicza, Browarna, zajezdnia przy ul. Browarnej;
       - trasa autobusowej linii zastępczej T3 zostanie wydłużona do pętli autobusowej przy al. Odrodzenia, tym samym autobusy T3 nie będą dojeżdżały do tymczasowej pętli przy basenie;
       - rasa linii T4 pozostaje bez zmian.
      
       Autobusy zastępczej linii T3, od pętli Odrodzenia będą kursowały ulicami:
       PĘTLA ODRODZENIA, Mazurska, Browarna, Robotnicza, Pocztowa, Rycerska, Tysiąclecia, Grota – Roweckiego, Grobla Św. Jerzego, Bema, Rawska, Grunwaldzka, Hetmańska, Giermków, Pocztowa, Robotnicza, Browarna, Obrońców Pokoju, Wiejska, Odrodzenia, PĘTLA ODRODZENIA.
       Przy ulicach: Mazurska, Browarna, Obrońców Pokoju, Wiejska zostaną ustawione tymczasowe przystanki autobusowe dla linii T3.
      
       Pasażerowie korzystający z przesiadek z linii 200 i 400 do linii T3, T4 lub odwrotnie, mogą kontynuować podróż na podstawie biletu skasowanego w pierwszym pojeździe. Identyczne zasady obowiązują podczas przesiadek z linii T3 do linii T4, lub odwrotnie.
      
       W związku z licznymi sygnałami od naszych pasażerów informujemy, że osoby podróżujące linią T3 mogą korzystać z przejazdów przesiadkowych na podstawie jednego biletu, również z linii nr 13 i 17 na odcinku od pętli ODRODZENIA do pętli OGÓLNA, w obydwu kierunkach.
      
       W przypadku korzystania z elektronicznej portmonetki na EKM (elektroniczne bilety jednorazowe), rejestrację wejścia i wyjścia należy dokonać tylko w pierwszym pojeździe. W drugim pojeździe, EKM nie należy przykładać do kasowników – w przeciwnym wypadku z karty zostanie pobrana opłata jak za kolejny przejazd.
      
       Dodatkowo, na odcinku od przystanku autobusowego przy ul. Robotniczej (przy ALSTOM) do dworca, w obydwu kierunkach, pasażerowie mogą korzystać z przejazdów przesiadkowych na podstawie jednego biletu, również z linii nr 7.
      
       Uwaga! Przesiadka powinna nastąpić w ciągu 45 minut od momentu skasowania biletu (wniesienia opłaty) w pierwszym pojeździe.
      
       Ze względu na ewentualne, dalsze zmiany w organizacji ruchu w obszarze robót drogowych, mogą zostać wprowadzone kolejne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Ze względu na zakres planowanych prac drogowych, mogą wystąpić utrudnienia w prawidłowym funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
      
       Informacje na temat zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Elblągu dostępne są pod numerami telefonów: 55 235 26 73 lub 55 230 79 00 - siedziba ZKM w Elblągu Sp. z o.o., ul. Browarna 90; 55 239 37 92 - Centrum Obsługi Klienta, ul. Czerwonego Krzyża 2 oraz na stronie www.zkm.elblag.com.pl.
      
       Za utrudnienia – przepraszamy.
      
Michał Górecki, Zarząd Komunikacji Miejskiej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Miasto sie remontuje wiec utrudnienia musza byc; )
 • Zawieście wreszcie kursowanie na czas przebudowy kursowanie WSZYSTKICH tramwai, uruchomijcie zastępcze linie autobusowe, niech wreszcie zapanuje w tym mieście jakiś możliwy do ogarnięcia porządek komunikacyjny. Nie jest dobrze stać jedną nogą na przystanku tramwajowym, drugą nogą na przystanku autobusowym i czekać nie mając pewności gdzie i kiedy się dojedzie. Hero.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Heronim Zabiełło(2012-10-03)
 • Panom którzy zaraz napiszą że chcą być pomiedzy przystankiem autobusowym a tramwajowym w czasie gdy stoję uprzejmie dziękuję, nie mam ochoty ! Hero.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Heronim Zabiełło(2012-10-03)
 • do komentarza Pana Heronim Zabiełło, a pracownikom Tramwajów Elbląskich i im rodzina na czas remontu pewnie zaproponuje Pan żeby zęby w ścianę wbili, zajęli kolejki w Urzędzie Pracy, dobijmy już leżącego. Przypominam ze tramwaj to nie tylko pojazd ale też ludzi którzy je prowadza i zajmują się strona techniczną oni muszą z czegoś żyć. Czy może Pan coś innego wymyśli ?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pracowanik TE(2012-10-03)
 • W kapitaliżmie nikomu nie jest lekko. Bycie motorniczym w tramwaju nie może oznaczać 100% bezpieczeństwa socjalnego, pewności pracy i rosnących z roku na rok zarobków. Tracą pracę żołnierze, weterynarze, pielęgniarki, budowlańcy, metalowcy. .. dlaczego tramwajarze to mają być Święte Krowy ??? Przykro mi, sam kilka razy traciłem firmę w której pracowałem i dlatego mam odwagę to powiedzieć. Hero.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Heronim Zabiełło(2012-10-03)
 • Panie Hero i wszyscy inni mądrzy... A czy zdaje sobie Pan sprawę że nawet jeśli zwolni się motorniczych i znajdą oni sobie nowa prace a najprędzej wyjadą z miasta to w przypadku gdy skończą się remonty i tramwaje wrócą na tory to nie będzie komu je prowadzić!!! Motorniczym nie może zostać pierwszy lepszy z ulicy, ten zawód wymaga pewnych predyspozycji a kurs na motorniczego trwa kilka miesięcy... Gdy roboty się skończą i tramwaje będą mogły jeździć to nie będzie komu jeździć... Ludzie trochę wyobraźni...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_96230(2012-10-03)
 • Ile ta przebudowa jeszcze portwa ??? To co sie teraz dzieje to koszmar !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pasazer(2012-10-03)
 • hero widze zmieniasz firmy i prace jak rekawiczki siedzisz na forum i perdzisz w stolek nierobie zamiast krytykować Tramwaje a wychwalasz autobusy ktore wiecznie sie spozniaja i tak w nich smierdzi o tloku nie mowie to ile spalin wprowadza a niby linia Z kosztuje 20k zl miesiecznie zajmij sie praca nygusie
 • Heronimie Zabiełło - za co wszystkich i wszystko nienawidzisz? Pewnie w domu nie masz też lustra bo sam na siebie nie możesz patrzeć. Twój jad jest obrzydliwy! Zachowujesz się jak przekarykaturyzowany Polaczek - taki wiecznie niezadowolony, niedowartościowany, niespełniony w życiu, bez przeszłości i przyszłości. A może warto poszukać wokół siebie pozytywów, takich choćby najmniejszych i z nich czerpać radość życia?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zabielany Bohater(2012-10-07)
 • Widzę zdenerwowanie u co niektórych ale obserwuję te budowy i trzeba powiedzieć że tempo wzrosło. Wytrzymajmy jeszcze te kilka miesięcy bez biadolenia i zobaczycie że przez Elbląg będzie można naprawdę szybko przejechać i w końcu dobrymi dogami. W końcu ulic z dziurami ubywa i nikt chyba tego nie zakwestionuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dziurawiec21(2012-10-07)
 • Uważam, że nie mamy powodów do zmartwień i wstydu. W końcu Elbląg staje się miastem znaczącym, a nie prowincjonalnym. Udało nam się wyjść z cienia, widać jak dążą i to skutecznie władze miasta to osiągniecia takiego poziomu jak np. Warszawa do w rozkopaniu i zostawieniu. Tak trzymać, niedługo będziemy na czele listy!!! Co nam stolica będzie pluć w twarz swoimi dołami, my potrafimy lepiej. A teraz ku pokrzepieniu serc i poprawy humoru, niedługo będą kładki, może za rok albo dwa, jak Bóg da. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  klarysa(2012-10-07)
 • No właśnie - za moimi przedmówcami - więcej wiary i optymizmu a będzie się lepiej i łatwiej żyło!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zabielany Bohater(2012-10-07)
Reklama