UWAGA!

Zmieniamy czas

Tylko nawiększe marudy będą mogły powiedzieć 30 października: nie lubię poniedziałku! A to za sprawą zmiany czasu z letniego na zimowy. Dzięki przestawieniu wskazówek zegara z godziny 3 na 2 zyskujemy przecież cenną dla porannych śpiochów godzinę snu. Zmiana czasu nastąpi 29 października.

Zabieg ten przeprowadzany jest w tym samym terminie we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Od 2000 roku w ostatnią niedzielę marca wprowadzany jest czas letni, który kończy się w ostatnią niedzielę października.
     Zmianę tłumaczy się względami ekonomicznymi - chodzi głównie o zużycie energii elektrycznej. Dzięki dodanej lub ujętej godzinie zmienia się czas największej aktywności związanej z szybszym nadchodzącym zmrokiem i krótszym dniem. Są oczywiście przeciwnicy tego manewru, którzy twierdzą, że oszczędności są pozorne. Ich zdaniem, przestawianie różnych urządzeń i systemów powoduje większe zamieszanie i straty. Nie lubią tej zmiany przewoźnicy - transport lotniczy i kolejowy, bo komplikuje to ich działalność.
     Ale jesienną zmianę kochają za to śpiochy. Godzina dłużej w ciepłym łóżeczku, kiedy za oknem poranna ciemność i chłód, to jest coś!
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • cyli czas zmieniamy nad ranem w niedziele z 3 na 2??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  thomas(2006-10-28)
 • Godzina dłużej w ciepłym łóżeczku, kiedy za oknem poranna ciemność i chłód, to jest coś!- godzika wiecej na spuszczenie z kija przed praca
 • I po co mam dłużej zostać w pracy ?Wolę wcześniej wstać i miec czas dla dziecka na spacer,zabawę ,a nie siedzenie w domu i oglądanie Clanu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Hugo Viana(2006-10-28)
 • No i tu się Pani redaktor znacząco myli, bo ja choć śpiochem jestem to spię o godzinę krócej- nie wierzycie więc udowodnię. Mam małe dziecko które jeszcze nie jest w stanie pojąć zmian czasu z letniego na zimowy i odwrotnie. Dziecko me budzi się więc w momencie jak uzna ze juz sie wyspało no i oczywiście wtedy sądzi że już wszyscy są wyspani i pokolei budzi domowników. Do tej pory regularnie było to o godzinie 6 więc teaz bedzie to godzina 5 więc niech mi Szanowna Pani redaktor nie mówi że będę spał o godzinę dłużej bo ja bedę spał o godzinę krócej niż do tej pory :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  podpisek(2006-10-28)
 • wstep do tesktu (ten wytłuszczony) jest beznadziejnie napisany.. przeciez to w niedziele rano bedziemy spac godzine dluzej a nie w poniedzialek rano:D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  thomas(2006-10-28)
 • ale to znaczy ze ja ma wstac o godzinie 3 w nocy i spobie zegarek przestawic czy poprosty to jest przyklad?? :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nierozumny(2006-10-28)
 • Pani Mira jak zwykle popisała sie beznadziejnym tekstem. Co ma niedziela do poniedziałku?
 • a co ma piernik do wiatraka???
 • nie mozesz wstac o 11 i przestawic na 10 :) --> do nierozumny ;];] hehe
 • Szkoda że nie możemy zmienić tego parszywego rządu spod znaku PIS-u :( Oni ośmieszają nasz kraj w świecie a z siebie robią pośmiewisko :( Nie o taką Polskę walczyli nasi dziadowie :( Marszałku Piłsudski, czy ty nie widzisz jakie karakany rządzą dziś twoją Rzeczypospolitą ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Generallo(2006-10-28)
 • majtki też zmieniamy i to taka sensacja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2006-10-29)
Reklama