UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zmroziło sąsiadów

Niskie temperatury dały się we znaki także mieszkańcom obwodu kaliningradzkiego. Synoptycy podali, że takich mrozów na tym terenie nie było od ponad pół wieku.

Każdej zimy służby komunalne najwięcej problemów mają z dostarczaniem ciepła do mieszkań. System ciepłowni w stolicy obwodu wymaga poważnej modernizacji. I bez tak niskich temperatur w wielu mieszkaniach kaliningradczyków bywa chłodno. Teraz jest o wiele gorzej. Poza tym ciepło ucieka przez nieszczelne okna, także w klatkach schodowych oraz z powodu niedomkniętych drzwi w wejściach do domów.
     Tylko podczas ostatniego weekendu na terenie obwodu kaliningradzkiego zanotowano aż 15 przypadków śmierci z powodu mrozów. Martwych ludzi znajdowano na ulicach miast i miasteczek, w piwnicach oraz w pobliżu wejść do systemów ciepłowniczych.
     Prawie wszystkie ofiary mrozów to bezdomni, którzy nie skorzystali z możliwości schronienia się w noclegowni. Jednorazowo może ona przyjąć 100 osób, a podczas największych mrozów przebywało w niej zaledwie 40. Część z nich dotarła do noclegowni sama, pozostałych przywoziła milicja. Oczywiście, na terenie obwodu kaliningradzkiego jest dużo większa ilość osób bezdomnych, ale nie chcą oni korzystać z tej noclegowni. Władze Kaliningradu podjęły nawet decyzję, żeby podczas mrozów bezdomni mogli mieszkać tam bezpłatnie, jednak mogą przebywać w ciepłych pomieszczeniach nie dłużej niż 10 dni. Po tym okresie bezdomni za pobyt w noclegowni będą musieli zapłacić- 20 rubli za każdy spędzony dzień.
     
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama