UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Znamy nazwiska przyszłych radnych (wyniki nieoficjalne)

 
Elbląg, W elbląskiej Radzie Miejskiej zasiada 25 osób, zdjęcie stanowi jedynie ilustrację tekstu
W elbląskiej Radzie Miejskiej zasiada 25 osób, zdjęcie stanowi jedynie ilustrację tekstu (fot. AD, archiwum portEl.pl)

Z nieoficjalnych wyników, potwierdzonych w kilku komitetach wyborczych, wynika, że do Rady Miejskiej w Elblągu dostanie się wielu dotychczasowych radnych. Znamy ich nazwiska!

PiS powinno wprowadzić do Rady Miejskiej 13 osób i będą to prawdopodobnie: Halina Sałata, Zdzisław Dubiella, Janusz Hajdukowski, Jolanta Janowska, Jerzy Wilk, Paweł Fedorczyk, Jan Redzimski, Jolanta Lisewska, Zdzisław Olszewski, Marek Pruszak, Małgorzata Adamowicz, Zenon Lecyk, a także lekarka Teresa Król (debiutantka). 
       PO zdobędzie 8 mandatów, radnymi powinni zostać: Maria Kosecka, Robert Turlej, Michał Missan, Jerzy Wcisła (powrót po ponad roku przerwy), Antoni Czyżyk, Wojciech Karpiński (powrót po ponad roku przerwy), Małgorzata Adamowicz i lekarz Marek Mital (debiutant).
       SLD wprowadzi do Rady trzy osoby: Janusza Nowaka, Ryszarda Klima i Wojciecha Rudnickiego, natomiast z komitetu Witolda Wróblewskiego do Rady dostał się sam Wróblewski.
       W tym składzie może dojść do kilku zmian po drugiej turze wyborów, w której Jerzy Wilk zmierzy się z Witoldem Wróblewskim. Jeśli wygra urzędujący prezydent, jego miejsce w Radzie zajmie prawdopodobnie Hanna Lewandowska, a wtedy wiceprezydentami nadal powinni być Marek Pruszak i Janusz Hajdukowski (ich miejsca w Radzie zajmą wówczas odpowiednio Waldemar Tatarski, wiceprezes KSW Tygrys i Paweł Kowszyński z Solidarnej Polski, jeszcze do niedawna asystent europosła Jacka Kurskiego). 
       Witold Wróblewski zapewne mandatu radnego nie przyjmie, nawet jeśli przegra z Jerzym Wilkiem prezydenturę. Wybierze raczej posadę wicemarszałka, którą sprawuje od czterech lat. Wtedy jego miejsce w radzie zajmie Marek Burkhardt. 
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama