UWAGA!

Znamy nazwiska przyszłych radnych (wyniki nieoficjalne)

 
Elbląg, W elbląskiej Radzie Miejskiej zasiada 25 osób, zdjęcie stanowi jedynie ilustrację tekstu
W elbląskiej Radzie Miejskiej zasiada 25 osób, zdjęcie stanowi jedynie ilustrację tekstu (fot. AD, archiwum portEl.pl)

Z nieoficjalnych wyników, potwierdzonych w kilku komitetach wyborczych, wynika, że do Rady Miejskiej w Elblągu dostanie się wielu dotychczasowych radnych. Znamy ich nazwiska!

PiS powinno wprowadzić do Rady Miejskiej 13 osób i będą to prawdopodobnie: Halina Sałata, Zdzisław Dubiella, Janusz Hajdukowski, Jolanta Janowska, Jerzy Wilk, Paweł Fedorczyk, Jan Redzimski, Jolanta Lisewska, Zdzisław Olszewski, Marek Pruszak, Małgorzata Adamowicz, Zenon Lecyk, a także lekarka Teresa Król (debiutantka). 
       PO zdobędzie 8 mandatów, radnymi powinni zostać: Maria Kosecka, Robert Turlej, Michał Missan, Jerzy Wcisła (powrót po ponad roku przerwy), Antoni Czyżyk, Wojciech Karpiński (powrót po ponad roku przerwy), Małgorzata Adamowicz i lekarz Marek Mital (debiutant).
       SLD wprowadzi do Rady trzy osoby: Janusza Nowaka, Ryszarda Klima i Wojciecha Rudnickiego, natomiast z komitetu Witolda Wróblewskiego do Rady dostał się sam Wróblewski.
       W tym składzie może dojść do kilku zmian po drugiej turze wyborów, w której Jerzy Wilk zmierzy się z Witoldem Wróblewskim. Jeśli wygra urzędujący prezydent, jego miejsce w Radzie zajmie prawdopodobnie Hanna Lewandowska, a wtedy wiceprezydentami nadal powinni być Marek Pruszak i Janusz Hajdukowski (ich miejsca w Radzie zajmą wówczas odpowiednio Waldemar Tatarski, wiceprezes KSW Tygrys i Paweł Kowszyński z Solidarnej Polski, jeszcze do niedawna asystent europosła Jacka Kurskiego). 
       Witold Wróblewski zapewne mandatu radnego nie przyjmie, nawet jeśli przegra z Jerzym Wilkiem prezydenturę. Wybierze raczej posadę wicemarszałka, którą sprawuje od czterech lat. Wtedy jego miejsce w radzie zajmie Marek Burkhardt. 
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama