UWAGA!

Znów problem z wodą na Dolince

 
Elbląg, Basen sportowy nadal jest czynny
Basen sportowy nadal jest czynny (fot. MS, archiwum portEl.pl)

Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka znów jest częściowo zamknięte. Mieszkańcy od wtorkowego popołudnia nie mogą korzystać z basenów rekreacyjnych dla dzieci i dorosłych.

Jak informuje CRW Dolinka na swojej stronie internetowej, „ze względu na złe wyniki badań wody basen rekreacyjny dla dorosłych i rekreacyjny dla dzieci zostają zamknięte do momentu otrzymania pozytywnych badań”. To oznacza, że baseny rekreacyjne mogą być nieczynne nawet kilka dni. Nadal bez problemów można korzystać z basenu sportowego oraz saun. - Uzdatniamy wodę, by jak najszybciej ponownie udostępnić baseny rekreacyjne do użytku. Parametry fizykochemiczne wody są monitorowane codziennie, co dwa tygodnie wykonywane są badania na obecność bakterii. Ostatnie badania wykazały przekroczenie norm w basenach rekreacyjnych, dlatego w trosce o naszych klientów je zamknęliśmy. Mamy nadzieję, że w ciągu kilku dni uda się je ponownie udostępnić do użytkowania - powiedział nam Adam Krause, kierownik CRW Dolinka. 
       Przypomnijmy, że problemy z jakością wody wystąpiły także we wrześniu, po przeprowadzonym gwarancyjnym przeglądzie serwisowym. Wówczas mieszkańcy musieli czekać około dwóch tygodni, aż wszystkie niecki CRW Dolinka zostały ponownie udostępnione do użytkowania.
       Co miesiąc z CRW Dolinka korzysta około 30 tysięcy osób.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nie ma co się dziwić, skoro niektórzy nie potrafią się opłukać przed wejściem na basen lub wręcz przychodzą na basen aby się wykąpać z domowego brudu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  46
  0
  Jacki(2016-10-19)
 • "Helena, nie myj się. Idziemy na basen. "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31
  0
  RedaktorJabłkalski(2016-10-19)
 • Nie chodzi o to, ze ludzie się nie myją a o zajęcia z udziałem starszych bab. Dwukrotnie byłem świadkiem jak ratownicy wyprosili wszystkich z niecki rekreacyjnej bo po zajęciach z udziałem seniorów pływała sobie kupa. Nie trzymają zawory i tyle. Tu chyba jest problem i coś z tym trzeba zrobić. Ludzie zawsze sikali i będą sikać do basenu - dzieci przede wszystkim, ale stolec to już przesada.
 • ale o co chodzi? starsze osoby korzystają z basenu, bo basen jest dla starszych osób, . .. siostro basen poproszę
 • Ostatni raz wykupiłem karnet. Coś musi być na rzeczy, skoro kolejny raz jest problem z jakością wody. Oby jak najszybciej ruszył basen na Robotniczej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  0
  ogonek(2016-10-19)
 • Na baseny uczęszczam (różne) od 40 lat i jedno powiem - Polacy to brudasy - bo nie dość, że nie myją się przed wejściem to i po wyjściu z basenu jest różnie. Autorytatywnie stwierdzam, że 80 % pacjentów unika wody przed wejściem do basenu i w efekcie przede wszystkim od kobiet czuć piżmo perfum i wód na kilometr, co świadczy dobitnie o tym fakcie. No a jeśli chodzi o wydalanie - no to już jest sprawa poza konkursem, kultura tz. zastodolca pospolitego i kaj nam do Europy - PRL i lumpenproletariacki sznyt się kłania i zwiastuje powrót do korzeni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  16
  2
  AMalejużniekoniecznie(2016-10-19)
 • @AMalejużniekoniecznie - proszę udać się na basen w UE-to dopiero jest brudas
 • Mówimy łaskawco o basenach sportowych a nie bajorkach przy hotelach, do których przyjeżdżają ruscy i Polacy oraz NRD.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  3
  AMalejużniekoniecznie(2016-10-19)
 • Dziwne, ale w Braniewie nie maja takich problemów.
 • Niech zrobią więcej zajęć z udziałem starych babsztylow nie raz wchodząc do wody po starych pruchnach czułem smród wokół
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  15
  Tinki(2016-10-19)
 • Lepiej tam nie chodzic
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  0
  Mararara(2016-10-19)
 • Nie jestem ani młody ani mocno wrażliwy na brudną wodę ale w sanatorium w Ciechocinku doszedłem do wniosku że w basenach wieloosobowych powinny być ograniczenia wiekowe. Przebywanie w wodzie obok kobiety 60+ z nadwagą albo obok dziadka pływającego crawlem i wypluwającego co chwile zaczerpniętą do buzi wodę nie jest ani miłe ani przyjemne. Całe szczęście że stężenie soli w wodzie było bardzo wysokie.
Reklama