UWAGA!

Żołnierska pamięć nie umiera nigdy

 Elbląg, Żołnierska pamięć nie umiera nigdy
fot. Rafał Buczyński

Dziś, 27 października, pamiętamy o zmarłych. Żołnierze 16 Pułku Logistycznego wspominają swoich kolegów, którzy polegli na misji w Iraku. W związku sytuacją epidemiczną wyjątkowo wcześniej odwiedzamy groby naszych żołnierzy.

Kpr. Andrzej Zielke miał 26 lat, był elektromechanikiem. Zginął w czerwcu 2004 r. wskutek ran odniesionych w ostrzale moździerzowym w okolicach Al-Suwariji, niedaleko Bagdadu.. Dwa miesiące później żołnierze 16 batalionu remontowego ze smutkiem przyjęli wiadomość o śmierci kaprala Krystiana Andrzejczaka. 24 – letni sanitariusz zginął od wybuchu bomby – pułapki zainstalowanej w cywilnym aucie, obok którego przejeżdżał polski konwój. 

„Tak naprawdę ludzie nie odchodzą na zawsze. Dwa światy - żywych i umarłych - przenikają się i oddziałują na siebie. Nie ma umarłych, tylko ci, co odeszli...”  /ks. Jan Twardowski/

 

Na terenie kompleksu koszarowego przy ul. Łęczyckiej rosną dęby poświęcone poległym żołnierzom, a obok znajdują się tablice pamiątkowe. – Każdego dnia mijając je, wspominamy naszych kolegów – mówi Dowódca 16 Pułku Logistycznego płk Piotr Pankowski. – W dniach uroczystych, rocznicowych wystawiamy warty honorowe, składamy kwiaty, zapalamy znicze. Odwiedzamy również groby kpr. Andrzeja Zielke i kpr. Krystiana Andrzejczaka, bo żołnierska pamięć nigdy nie umiera. Dziś również oddajemy im honor, bo zginęli wypełniając słowa przysięgi wojskowej: Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Myślami jesteśmy z rodzinami naszych kolegów, które zawsze mogą liczyć na nasze wsparcie – podkreśla płk Piotr Pankowski.

Oficer prasowy 16plog. por. Rafał Buczyński

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Żołnierzom chwała i nigdy nie staną zbrojnie przeciwko Polakom. Co innego teraźniejsza żandarrmermia. Polecam artykuły "Żandarmeria fałszuje słowa policjantki, by oczernić ofiarę molestowania seksualnego", "Farma trolli w Żandarmerii Wojskowej"itp itd. .. takich kwiatków setki w tej formacji.
  • Pamięć Polskiego Żołnierza nigdy nie umiera i Wielki szacunek dla Nich. .Żandarm przypomina mi tego NKWDziste który stał z tyłu za linią frontu i. .. ale to moje zdanie i nie musicie się z tym zgadzać.
  • A co z dębami z Królewieckiej, już nie rosną ?? Już ni są symbolem ??
  • Pożyczyłem stówę plutowi na piwo. .Dzisiaj nic nie pamieta. .
  • Nie to żebym się czepiał ale broni chemicznej nie znaleźli. W imię czyich interesów ginęli tam nasi żołnierze. Ktoś powinien za to beknąć.
  • w wojsku kolegow nie ma, sa tylko znajome twarze
  • a kto ich rozliczy nawet jesli znajdzie sie winny ? Lepper ? a ci młodzi nie pojechali tam charytatywnie, brali udzial w inwazji na obcy kraj, wiec te wzniosle mowy sa dobre dla naiwnych
  • O Irakijczykach którzy zginęli w obronie niepodległości swojej ojczyzny nikt nie wspomina.
  • Politycy, duchowni, cwaniacy, bogacze - wywołują wojnę by coś sobie ugrać, a ogłupieni patriotyzmem niewinni ludzie muszą za ich pomyślność zdrowie umierać. Tak to wygląda od wieków.
  • Tresc przysiegi. "Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam. .. Stać na straży Konstytucji, "policja "Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję:. .. chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny"Żandarmeria Wojskowa pomoże policji w zapewnieniu porządku. - zarządzenie premiera od środy. Pytanie skoro obostrzenia sa niezgodne z konstytucja to wykonujac polecenia swoich przelozonych egzekwując od ludzi noszenie masek łamiecie przysięgę i jesteście zdrajcami. Wstyd i hańba.
Reklama