UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Żołnierze będą modlić się za kolegów, którzy zginęli

Dziś (24 stycznia) o godz. 18 w Kościele Garnizonowym przy ul. Beniowskiego w Elblągu odprawiona zostanie msza święta w intencji ofiar katastrofy samolotu wojskowego, do której doszło wczoraj w okolicy Mirosławca.

Jak informuje mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ, w związku z tragiczną w skutkach katastrofą samolotu wojskowego z 13 Eskadry Lotnictwa Transportowego we wszystkich Kościołach Garnizonowych Wojsk Lądowych, w tym również w Kościołach Garnizonowych 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, odbędą się uroczyste msze święte w intencji ofiar. Msze święte odbędą się z udziałem asysty wojskowej, w tym ze sztandarami jednostek przyobleczonymi na znak żołnierskiej żałoby w kir.
     - We wszystkich jednostkach wojskowych 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej od godz. 20 flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztów i zostaną także przyobleczone w żałobny kir do 27 stycznia do godz. 20 - na czas trzydniowej żałoby narodowej – dodaje mjr Tuszyński.
     Dowódca oraz Dowództwo Dywizji oraz żołnierze i pracownicy cywilni jednostek wojskowych 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej składają rodzinom, bliskim i współpracownikom ofiar tej katastrofy wyrazy głębokiego współczucia i szczerego żalu.
     - Mieszkańców Elbląga i regionu zapraszamy do udziału w mszy świętej w intencji ofiar katastrofy, która zostanie odprawiona w Kościele Garnizonowym przy ul. Beniowskiego w Elblągu dziś (24 stycznia) o godz. 18 – zachęca mjr Tuszyński.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Kiedy czytam takie informacje to krew mnie zalewa. Na bazie tych wydarzeń kościół znowu zbiera śmietankę. Wojsko nie miało na ubezpieczenie samolotu ale nie żałuje pieniędzy na kapelanów wysoko opłacanych, na budowy nowych kaplic, na pokrywanie kosztów podróży kapelanów ze świtą. A przy okazji księża latają po kościołach z taca. Jaka wściekła obłuda. Ohyda.
Reklama