UWAGA!

Dostali mandat po raz pierwszy

Elbląg, W nowej radzie zasiądą znani samorządowcy oraz debiutanci
W nowej radzie zasiądą znani samorządowcy oraz debiutanci (fot. AD, arch. portel)

I nie kryją zadowolenia. Chodzi o debiutantów w Radzie Miejskiej w Elblągu. Decyzją wyborców pierwszą kadencję rozpocznie siedmiu radnych. Ich nazwiska są wielu mieszkańcom znane, bo to nauczyciel z Elbląga i trener triathlonu, dyrektorzy szkół, przedsiębiorca oraz dwóch byłych komendantów policji.

Lista elbląskich radnych jest kompletna. Są na niej nazwiska znanych samorządowców, ale i debiutantów. Niektórzy wierzą, że jako radni sprawdzą się na szóstkę (to nauczyciele), z mandatów wyjątkowo cieszą się emerytowani policjanci.
       W Radzie Miejskiej debiutują: Bogusław Tołwiński i Cezary Balbuza (Koalicja Obywatelska), Piotr Opaczewski (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Marek Osik i Krzysztof Konert (KWW Witolda Wróblewskiego).
       Nie wiadomo jeszcze, czy mandat przyjmą Iwona Mikulska i Edward Pietrulewicz (oboje z KWW Witolda Wróblewskiego), którzy są dyrektorami szkół. Jeśli zostaną w swoich placówkach ich miejsce w Radzie również zajmie dwoje innych debiutantów.
       - Mam wiele pomysłów i to już od wielu lat - przyznaje Cezary Balbuza.  - Pasjonuje mnie gospodarka miasta, a z racji zawodu - oświata [dyrektor szkoły dla dorosłych-red.]. Tymi dziedzinami chciałbym zająć się jako radny. Przed nami dużo ciężkiej pracy - dodaje Cezary Balbuza. - Zależałoby mi na przyspieszeniu tempa zabudowy Starego Miasta, na zwiększeniu jego rekonstrukcji, a w oświacie mam pomysły związane ze szkolnictwem zawodowym. Elbląg potrzebuje inżynierów i informatyków. Potrzebuje również więcej połączeń autobusowych z dzielnicami w północnej części miasta - zwraca uwagę nowy radny - oraz więcej zadaszonych przystanków. To tak na gorąco. Plan działania skonkretyzuje się po rozmowach koalicyjnych i zaprzysiężeniu rady.
       Cezary Balbuza, choć radnym jest po raz pierwszy, na lokalnej scenie politycznej postawił więcej niż jeden krok. Przewodniczący Nowoczesnej, a wcześniej związany był z Elbląskim Komitetem Obywatelskim, z ramienia którego w 2014 r. kandydował na urząd prezydenta miasta.
       Pełen chęci do pracy jest także Piotr Opaczewski, przedsiębiorca.
       - Tematy, które interesują mnie najbardziej to gospodarka miasta i finanse - mówi nowy radny PiS. - W takich komisjach rady chciałby zasiadać. Bardzo ważna jest także promocja miasta. Bardzo się cieszę i dziękuję wyborcom za zaufanie - kontynuuje Piotr Opaczewski. - Przede mną ogrom pracy, by go nie zawieść.
       Piotr Opaczewski z polityką już wcześniej "przybił piątkę" sympatyzując m.in. z Polską Razem Jarosława Gowina czy Kukiz '15 (tu startował nawet w wyborach do parlamentu).
       - Pracować lubię, więc w Radzie Miejskiej na pewno nie zawiodę - deklaruje dziś.
       Swój debiut w radzie będą mieli także: Bogusław Tołwiński (nauczyciel i trener triathlonu, w 2011 r. przez 3 miesiące dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Miejskiego), Marek Osik (2008- 2015 r. komendant miejski policji w Elblągu) i Krzysztof Konert (2015-2016 komendant miejski policji w Elblągu).
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama