UWAGA!

PiS straciło większość

 
Elbląg, W prezydium Rady Miejskiej dojdzie do zmian
W prezydium Rady Miejskiej dojdzie do zmian (fot. MS, archiwum portEl.pl)

Po czterech latach Prawo i Sprawiedliwość straciło większość w Radzie Miejskiej w Elblągu, w tej kadencji będzie miało 9 zamiast 13 radnych. - To jest demokracja, trzeba po prostu ten wynik przyjąć i współpracować na rzecz miasta – mówi Marek Pruszak, który nie będzie już przewodniczącym Rady Miejskiej.

Przypomnijmy, że PiS uzyskał w wyborach do Rady Miejskiej 29,98 proc. głosów i wywalczył tym samym dziewięć mandatów. Był blisko dziesiątego, ale w okręgu 4 w związku z tą samą liczbą głosów oddanych na PiS i KWW Witolda Wróblewskiego, o tym kto obejmie mandat zdecydowało losowanie. Los sprzyjał konkurentom.
       - Na pewno złożymy protest wyborczy w sądzie, by jeszcze raz sprawdzić, czy w tym okręgu dobrze przeliczono głosy – zapowiada Marek Pruszak, radny PiS.
       Przewodniczący Rady Miejskiej poprzedniej kadencji zapewnia, że zależy mu na współpracy na rzecz miasta. - Czekamy na wyniki drugiej tury wyborów na prezydenta Elbląga. Wierzymy, że to Jerzy Wilk nim zostanie i będziemy mieli podobną sytuację, jak w latach 2013-2014, kiedy mieliśmy dziesięciu radnych i udało nam się współpracować z pozostałymi klubami – mówi Marek Pruszak. - Mam nadzieję, że zwycięzcy wyborów do Rady Miejskiej podtrzymają tradycję dotyczącą podziału funkcji w komisjach i prezydium rady. Chociaż jestem ciekaw, jak zachowa się Koalicja Obywatelska, która wystawiła swojego kontrkandydata w wyborach przeciwko Witoldowi Wróblewskiemu i w Radzie Miejskiej też krytykowała jego politykę.
       Co o wynikach wyborów sądzi Jerzy Wilk, który zmierzy się w drugiej turze z Witoldem Wróblewskim? Dziennikarze nie mieli okazji go o to dzisiaj zapytać. Poseł PiS miał dzisiaj zwołać na godz. 10 konferencję prasową, ale sprawy w Sejmie spowodowały, że musiał jechać do Warszawy, gdzie uczestniczył m.in. w posiedzeniu komisji gospodarki morskiej. Jak tylko uda nam się do posła dodzwonić, zamieścimy jego komentarz do wyników wyborów.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama