UWAGA!

Witold Wróblewski stawia na inwestycje za unijną kasę

 
Elbląg, Dzisiejsza konferencja prasowa Witolda Wróblewskiego, kandydata na prezydenta Elbląga
Dzisiejsza konferencja prasowa Witolda Wróblewskiego, kandydata na prezydenta Elbląga (fot. Michal Skroboszewski)

Witold Wróblewski dziękuje elblążanom za udział w wyborach i głosy, jakie otrzymał jego komitet oraz zaprasza na drugą turę, 4 listopada. Kandydat na prezydenta miasta ma 10 dni na przypomnienie swoich zasług i programu, który chce realizować w kolejnej kadencji. I zaczął dziś (25 października) konferencją prasową, której głównym punktem było – często wcześniej podkreślane – pozyskiwanie unijnych pieniędzy na miejskie inwestycje.

Witold Wróblewski, podobnie, jak dwie godziny wcześniej jego kontrkandydat z PiS Jerzy Wilk, podziękował wyborcom. Zwrócił także uwagę na wynik głosowania do sejmiku wojewódzkiego.
       - Myślę, że w sposób naturalny powstanie koalicja Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego – prognozował. - O innej nie może być mowy, nikt z PiS rozmów nie prowadzi.
       Dalej Witold Wróblewski przypomniał swoje zasługi, jeśli chodzi o realizację inwestycji z unijnym dofinansowaniem.
       - Jak przyszedłem do Urzędu Miejskiego, gdy rozpoczynałem kadencję to nie mieliśmy żadnego projektu przygotowanego do realizacji, a rozpoczęła się perspektywa finansowa – mówił kandydat na kolejną kadencję prezydencką. - Mało tego, przez półtora roku, kiedy Jerzy Wilk był prezydentem i zrezygnował ze stadionu na rzecz budowy basenu, nie przygotował niczego innego. Dziś bardzo się cieszę, że mieliśmy ok. 50 projektów, które zostały skierowane do różnych źródeł, by uzyskać dofinansowanie. I wskazał m.in. na zakup trzech nowych tramwajów, które – jak zapewnił – już się dla Elbląga produkują.
       Wyborczo odniósł się również do kwestii rządowego programu Mieszkanie Plus zapewniając, że jego jest lepszy.
       - Stawka czynszu za mieszkanie, które miałoby być proponowane dla lokatora Mieszkania Plus waha się od 16 do ok. 20 zł za metr kw., co daje ok. 1000 zł za 50-metrowe mieszkanie – wskazywał Witold Wróblewski. - Natomiast w TBS, gdyby przyjąć 8,50 zł, bo taka jest stawka za metr kw., czynsz wyniesie ok. 425 zł. Nikt mnie nie przekona, że tamta propozycja jest korzystniejsza – skwitował prezydent Elbląga. - Tym bardziej, że Mieszkanie Plus jest tylko dla młodych, a my chcemy rozszerzyć ofertę o inne grupy społeczne.
       A już jutro kolejna odsłona kampanii wyborczej.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama