UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zobacz debatę prezydencką!

2018-10-25
Aktualizowany 2018-10-30 12:01

Jerzy Wilk i Witold Wróblewski rywalizowali o głosy wyborców podczas prezydenckiej debaty, która odbyła się w poniedziałek, 29 października. Spotkanie organizowali telewizja Truso TV i portEl.pl

W pierwszej naszej debacie wzięło udział czterech kandydatów, na placu boju pozostało już tylko dwóch. Poniedziałkowa debata była jedną z ostatnich szans dla Jerzego Wilka i Witolda Wróblewskiego na przekonanie wyborców do swojej kandydatury. Dyskusja między kandydatami odbyła się ponownie w gościnnych progach Hotelu Elbląg. 
       Debata składała się z trzech części. W pierwszej obaj kandydaci odpowiadali na pytania prowadzącego spotkanie Rafała Gruchalskiego, redaktora naczelnego portEl.pl z takich dziedzin jak gospodarka, życie miasta i mieszkańców oraz budżet. W drugiej rundzie kandydaci zadawali sobie pytania nawzajem, mieli też czas na ripostę. W trzeciej części Jerzy Wilk i Witold Wróblewski mieli czas na podsumowanie dyskusji, swojej kampanii i przekonywanie wyborców do oddania na siebie głosu.
       Debata odbyla się bez udziału publiczności. Można ją oglądać w internecie (www.truso.tv, www.portEl.pl oraz na kontach społecznościowych obu redakcji na Facebooku). Będzie też następnie retransmitowana na antenie Truso TV.
      
       Zapraszamy do oglądania. Okienko transmisji znajduje się przy artykule. 

      
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Tylko zróbcie to tym razem profesjonalnie, żeby kandydatów było słychać. Ostatnim razem to jakaś amatorszczyzna była, z buczeniem w tle.
 • Eee. .. spoko. A zatrudnicie do jej prowadzenia wziętego dźwiękowca? Bo tym razem chcielibyśmy usłyszeć co panowie mają do powiedzenia. Pytania są proste: co z koleją nadzalewową, Elbląg który rzekomo ma stawiać na turystów jest jedynym hamulcowym spośród wszystkich zainteresowanych gmin nadzalewowych. Drugie pytanie dotyczy finansów miasta, które niewątpliwie można zasilić bezwzględnym egzekwowaniem kar umownych, wynikających z nieterminowości realizacji inwestycji zlecanych przez miasto - np. SP16 jest okupowana przez pracowników firmy, która prace miała zakończyć 19.10.3cie pytanie, najważniejsze, dlaczego przetargi są ciągle niedoszacowane - a to zakup systemu audivideo do sali obrad Rady Miejskiej, a to węzeł przesiadkowy przy dworcu PKP, a to niezmodernizowana zajezdnia tramwajowa a to. .. można dłużej wymieniać. I ostatnie: co z zabytkami świadczącymi o tożsamości historycznej miasta - willa przy Piechoty i willa przy wyjeździe na Malbork. Dziękuję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  4
  mieszkaniec-mieszaniec(2018-10-25)
 • RobertKoliński Proszę bardzo, pytanie ze spraw bieżących do kandydata Wróblewskiego Witolda - dlaczego elbląski Budżet tzw. Obywatelski jest za Pana kadencji budżetem skandali i urzędniczej korupcji? Większość projektów, zwłaszcza tych ubiegających się o najwyższe kwoty z budżetu obywatelskiego, to projekty radnych oraz szkół i innych instytucji miejskich. Największą grandą jest to, że władze ratusza pozostają głuche na sugestie mieszkańców dot. wyłączenia szkół poza BO (np. poprzez stworzenie osobnej kategorii dla nich), co zrobiło już wiele miast w Polsce, z najbliższych nam Gdynia, Gdańsk czy Olsztyn. Dziś na konferencji prezydent Wróblewski ślepo i fanatycznie bronił prawa szkół do składania projektów. Dlaczego wciąż nie zostały zmienione zasady ubiegania się o środki z BO, tylko wykorzystuje się je jako "lewy" budżet kampanijny oraz ukryte finansowanie projektów, które powinno realizować miasto w ramach swoich ustawowych obowiązków? Z tym powiązane: - Jak pan prezydent ocenia postępowanie szefa swojej kampanii wyborczej, który uczniów podległej sobie szkoły (SP 11) do zbiórki podpisów pod szkolnym/urzędniczym projektem do BO przekupywał pizzą dla zwycięskiej klasy? Czy to jest zachowanie moralne i godne urzędnika samorządowego, o pracowniku oświaty już nie mówiąc?
 • A nie prościej wczytać się w uwagi mieszkańców zamieszczane pod artykułami w komentarzach? Mnie ciekawi dlaczego wzorem innych, bardziej doświadczonych i rozwiniętych miast, brak jest ustawienia priorytetu przejazdu tramwaju na wszystkich skrzyżowaniach? Poza zezłomowaniem trupów-Konstali, nomen-omen niszczących infrastrukturę torową, miasto które stawia na transport publiczny zachęci mieszkańców w tak PROSTY i SKUTECZNY sposób skracając czas przejazdu.
 • Jutro w szkolach popierający Wroblewskiego Związek Nauczycielstwa Polskiego organizuje tzw tęczowy piątek. Czy Pan Wroblewski udzieli informacji ktora ze szkol i w jakim zakresie bedzie propagowala sodomię i zgorszenie?
 • Jedno pytanie. Czy kandydat jest za sprowadzeniem sejmiku wojewódzkiego do Elbląga i w jaki sposób ma zamiar to realizować? Bez ściem: p. Wróblewski ma poparcie w sejmiku PSL i Po/No a p. Wilk rządowe! Jasne odpowiedzi proszę.
 • Poprzednia debata zorganizowana przez Truso TV była tak kiepska i nudna że nie dało się oglądać. Nie znacie się na robieniu telewizji
 • Będzie ubaw, po pachy. ..
 • RobertKoliński Żeby nie było, że walę jednostronnie, to pytanie też do kandydata Wilka Jerzego - w kampanii wyborczej usłyszeliśmy od Pana i współpracowników, że jeśli mieszkańcy wybiorą Pana na stołek, to znajdą się środki budżetowe dla Elbląga. Dlaczego szantażuje Pan w ten sposób wyborców i dlaczego nie załatwia Pan spraw dla Elbląga ważnych ponad podziałami, ale uzależnia swoją "pomoc" od konkretnej synekury, którą wyborcy mieliby Panu w zamian za głosy powierzyć? Czy nie uważa Pan, że jest to hipokryzja, która nie ma nic wspólnego z demokracją i samorządnością, ale za to wiele z polityczną korupcją? W jednym z wywiadów wspomniał Pan też (nadzwyczaj głupio i dość bezczelnie), że w sejmie "pracował dla Elbląga, choć nie musiał tego robić" - czym wg Pana zajmuje się zatem poseł z danego okręgu i co Pan konkretnie dla Elbląga "zrobił, choć nie musiał"?
 • RobertKoliński Pytania dodatkowe dla posła-kandydata Wilka Jerzego - czym zajmuje się Pańska małżonka na specjalnie dla niej stworzonym stanowisku referenta/tki w elbląskiej delegaturze Urzędu Morskiego oraz jak wyglądały kulisy zrzeczenia się przez miasto (port elbląski) za Pana kadencji prawa pierwokupu miejskiej Stoczni Rzecznej, którą ostatecznie nabył za ułamek wartości podmiot prywatny, zarządzany przez zresztą też dziś kolegę-posła z ramienia Kukiz'15,pana Andrzeja Kobylarza?
 • Teraz im wyjdzie. Tanio ale godnie.
 • Wróblewski tego nie zrobi,nie jest niezależny
Reklama