UWAGA!

Były zarząd na wokandzie

Dzisiaj przed Sądem Rejonowym w Elblągu rozpoczął się proces trojga byłych członków zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Nad Jarem”. Sprawa dotyczy przetargów na remonty dachów, uszczelniania ścian i docieplania budynków mieszkalnych spółdzielni.

Prokuratura zarzuciła oskarżonym nadużycie uprawnień i niedopełnienie obowiązków. Prokuratorzy ustalili, że były zarząd spółdzielni „Nad Jarem” w latach 1998-2002 dowolnie wybierał oferty w przetargach, nie patrząc na cenę i rachunek ekonomiczny. W ten sposób - zdaniem prokuratury - prezes Mirosława M., jej zastępca Andrzej C. i członek zarządu Tadeusz S. mieli narazić spółdzielnię na szkody w wysokości ponad 266 tysięcy zł.
     Żaden z oskarżonych nie przyznaje się do winy. Andrzej C w swojej obronie wystosował do sądu odpowiedź na zarzuty. Stwierdził m.in., że jako prezes spółdzielni mieszkaniowej nie miał obowiązku działać zgodnie z wytycznymi ustawy o zamówieniach publicznych, a do wykonywania robót budowlanych wybierał sprawdzonych oferentów. Dodał też, że przeznaczał na dany remont tylko tyle pieniędzy, ile wynikało z tak zwanego Planu Remontów. - Wszystkie nasze decyzje potwierdzała rada nadzorcza, udzielając zarządowi absolutorium, więc dlaczego są wątpliwości? - pyta Andrzej C.
     Wszyscy oskarżeni zostali odwołani przez radę nadzorczą spółdzielni w czerwcu 2002 r. Grozi im do 5 lat więzienia.
     
R
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • chcialam napisac co o tym sadze, ale powiem jedynie brak mi slow na dzialania tych ludzi. mieszkam "Nad Jarem" kilkanascie lat i o kilkanascie lat za duzo. Ogrom nieprawidlowosci, ktore tu byly potwierdzaja moje przekonanie, ze kazda spoldzielnia to panstwo w panstwie. Mam nadzieje, ze temida odpowiednio ukara tych panstwa.
 • A sąd pierwszej instancji chciał umorzyć postępowanie. Dopiero apelacja pozwala prowadzić sprawę dalej i dociekać prawdy. Ciekawy jestem kto był taki mocny że chciał ukręcić łeb sprawie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dociekliwy(2006-01-30)
 • TBS-owcy i miejscy włodarze słuchajcie uważnie co mówi obecny szef TBS , a były vice "Nad Jarem" nie musiał stosować się do ustawy o zamówieniach publicznych, to i nie musiał jego zdaniem dbać o dobro spółdzielców. Kto gościa z takimi poglądami zatrudnia w miejskij firmie ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ciekawy(2006-01-30)
 • To że decyzje zarządu zatwierdzała rada nadzorcza i udzielała absolutorium to nie znaczy że prokurator nie może postawić zarzutów radzie. Z tego co pamiętam to w 2002r nikt ze starej rady nie został wybrany na nową kadencję a cały zarząd nie uzyskał absolutorium na ZPCz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Spółdzielca(2006-01-30)
 • no właśnie- jak mi wiadomo to te osoby nadal mają się dobrze.była pani prezes znalazła przytulisko w innej sp-ni,pan prezes w tbs-sach i wszystko toczy się dalej a my mieszkańcy sp-ni i tbs-u ich utrzymujemy.
 • Nie na darmo na Polaków mówią spluwaczki, najpierw oplują wszystko i wszystkich wokoło a potem się zastanawiają czy nie opluli samych siebie. Proponowałbym stanąć przed lusterkiem i przejrzeć się dokładnie potem zlizać to co się opluło.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwator(2006-02-01)
 • ludzie kochani mieszkam nad jarem pare lat już i z mojego punktu widzenia niestety ale nie moge powiedzieć dobrych słów o spółdzielni "NAD JAREM" piaskownice z betonowymi murkami nie zmieniły sie od 10 lat no i te bloki pomalowane tak abstrakcyjnie że krew zalewa jak na nie patrze, nic sie nie dzieje na tym osiedlu razem z tym kościołem na który patrze co dzień jak tam z dnia :)) na dzień powstają nowe mury :))) tak samo jak sółdzielnia potrafia tylko zbierać pieniądze za czynsz mówiąc że i tak mało płacimy a do wejscia na klatkę płytychodnikowe lezą jak za czasów prl ---> te same od 15 lat normalnie lipa coś chyba jest nie tak jak trzeba :[[
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkaniecnadjarem(2006-02-13)
 • Nie wiem czy są w tym mieście w większej skali obłażące z farby budynki niż te Nad Jarem. A budowa kościoła na tym osiedlu, to jeden wielki przekręt. Ile lat można wyłudzać od ludzi pieniądze na kościół, który nie powstaje ? Gdyby swego czasu nie doszło do podziału parafii, to kościół przy Częstochowskiej juz dawno by już ze zbiórek wybudowano i to w pierwotnej, bardzo ładnej i bardziej rozbudowanej wersji. Szkoda... Czy za to też nikt nie odpowie ?
Reklama