UWAGA!

Czarna godzina przemytników

Elbląg, Pogranicznicy zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu warte 25,5 tys. zł
Pogranicznicy zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu warte 25,5 tys. zł (fot. SG)

Elbląscy pogranicznicy wspólnie z pasłęckimi policjantami znaleźli w trzech kontrolowanych autach 4770 paczek papierosów o wartości 25,5 tys. zł. I to w ciągu godziny…

4 października po godz. 19 funkcjonariusze zatrzymali w Pasłęku osobowe BMW z elbląską rejestracją. Pojazdem kierował 53-letni Wiktor S.
       - Podczas przeszukania samochodu funkcjonariusze znaleźli w skrytkach konstrukcyjnych papierosy różnych marek z rosyjską akcyzą warte 7705 zł – informuje kmdr por. Grzegorz Goryński, rzecznik prasowy komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej im. płk. Karola Bacza w Gdańsku. - Kilkanaście minut później, w tym samym mieście, do kontroli został zatrzymany renault safrane, którym kierował 39-letni Wojciech Ł., także elblążanin. Mężczyzna ukrył w pojeździe papierosy z rosyjską akcyzą i dwa litry wódki rosyjskiej o wartości 12 tys. zł.
       - O godz. 19.40 w Marzewie (gm. Pasłęk) do kontroli został zatrzymany opel omega, jak się okazało, również wypakowany kontrabandą o wartości 7791 zł – kontynuuje rzecznik pograniczników. - Samochodem kierował 60-letni Longin K. z Elbląga.
       Przemytników nie zatrzymywano. Po wykonaniu czynności procesowych mogli kontynuować podróż, ale już bez towaru. Kontrabandę zajęto i zdeponowano w elbląskiej Placówce SG, gdyż dalsze czynności prowadzić będą jej funkcjonariusze.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama