UWAGA!

Jeden z sześciu

W Elblągu trwa proces kolejnych oskarżonych o łapówkarstwo instruktorów oraz właścicieli szkół jazdy. To druga grupa negatywnych bohaterów afery, która cztery lata temu miała miejsce w elbląskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

Adwokat jednego z oskarżonych poinformował dziś sąd, że jego klient chce dobrowolne poddać się karze. Mieczysław D. poprosił o wymierzenie mu dwóch lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Powiedział też, że zgadza się na pięcioletni zakaz wykonywania zawodu instruktora prawa jazdy, zakaz prowadzenia ośrodka szkoleniowego oraz 30 tysięcy zł grzywny. Sędzia Ewa Tańska postanowiła więc wyłączyć sprawę Mieczysława D. do oddzielnego rozpatrzenia. Dziś w sprawie pozostałych pięciu oskarżonych sąd przesłuchiwał kolejnych świadków.
     Zdaniem prokuratury w Tczewie, oskarżeni instruktorzy oraz właściciele szkół jazdy w zamian za łapówki załatwiali kursantom zaliczenie egzaminu. Zdobywali też zaświadczenia lekarskie, które zwalniały z testu zdających komputerowego. Prawa jazdy mogło zdobyć w ten sposób nawet dwa tysiące osób z całego kraju.
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Co to za kara?Do pudła ze ścierwem,łapwkę to potrafił brać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2006-01-16)
 • - a ucziwi kilka razy zdawali i byli oblewani za glupstwo bo nie dali lapowek.Zweryfikowac te 2 tys, kursantow zabrac falszywe /lewe prawo jazdy / i przeprowadzic drugi egzamin a kosztami ociazyc winnych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kursantbiedny(2006-01-16)
 • Zgadzam się z opinią o ponownym egzaminie dla wszystkich kursantów którzy w nieuczciwy sposób zdobyli prawo jazdy, bo oni stanowią jedną z największych zagrożeń na drodze. Wystarczy przyjrzeć się dokładniej wielu młodym kierowcom: skręcanie bez uprzedzenia kierunkowskazem, zmiana pasów na linii ciągłej, przejazd po pasach dla pieszych na czerwonym świetle, przekroczenie limitu szybkości itp. - to dla wielu kierowców normalka, a co najgorsze to takie błędy popełniane są przez kursantów w czasie nauki jazdy i to nagminnie więc należy się też zastanowić jaką wiedzę i odpowiedzialność posiadają ci instruktorzy szkolący młodych kierowców.
 • A kto wydawał zaświadczenia lekarskie, które zwalniały z testu zdających komputerowego?????Czy nadal wykonuje swój zawód?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kierowca(2006-01-17)
Reklama