UWAGA!

Kara za zgłoszenie fikcyjnych zdarzeń

 
Elbląg, Kara za zgłoszenie fikcyjnych zdarzeń

Nieprawdziwy wypadek, fikcyjna awantura pod sklepem i pobicie – wszystko po to, by we wsi „coś się działo”. 31-latek dla głupiego żartu zaalarmował służby ratunkowe. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1 500 złotych.

Wczoraj (9 marca) po godz. 17 policjanci zostali wezwani do interwencji w Rudłowie gm. Braniewo, gdzie miała się awanturować grupa mężczyzn. Na miejsce przyjechały dwa policyjne radiowozy oraz karetka pogotowia. Policjanci szybko wyjaśnili, że zdarzenie nie miało miejsca, a zgłoszenie jest wynikiem głupiego żartu 31-letniego mieszkańca gm. Braniewo. Funkcjonariusze przewieźli mężczyznę do jednostki policji i poddali badaniu na trzeźwości. 31-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
       W trakcie wyjaśniania całej sytuacji mundurowi ustalili, że oprócz operatora numeru alarmowego 112, 31-latek powiadomił wcześniej dyspozytora karetki pogotowia o niezaistniałym wypadku drogowym, a następnie zadzwonił do dyżurnego jednostki policji z informacją, że jest pobity i potrzebuje pomocy. Żadne ze zgłoszeń nie było prawdziwe. A wszystko po to, jak powiedział policjantom, by we wsi "coś się działo".
       Policjanci sporządzili dokumenty celem ukarania 31-latka za popełnione wykroczenie. Wniosek zostanie skierowany do sądu. Za wykroczenie wywołania fałszywego alarmu nieprawdziwą informacją grozi mu teraz kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1 500 złotych.
       Policjanci po raz kolejny przypominają, że nr 112, 999, 998, 997 to numery alarmowe i należy z nich korzystać tylko w sytuacjach alarmowych. Areszt, ograniczenie wolności, grzywna do 1 500 zł to kary, jakie kodeks wykroczeń przewiduje za bezzasadne wzywanie służb.
      
KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • A jakie konsekwencje powinien ponieść funkcjonariusz policji za fałszywe zeznania przez które niewinny człowiek zostanie skazany przez sąd, bo wiadomo jest komu bardziej sądy wierzą? W tym przypadku chodzi o Elbląg.
  • To ja odpowiem, taki funkcjonariusz, który składa fałszywe zeznania powinien wylecieć na zbity pysk z policji. Funkcjonariusz taki hańbi Polską Policję i moim zdaniem każdy komendant powinien takie mendy wyrzucać z jednostki. Ale tego nie robi, bo statystyki policyjne to psuje i takie zachowania wołają o pomstę do nieba.
  • Idiota po prostu.
  • I to jest dowód że każde zgłoszenie na 112 nie jest anonimowe a nr telefonu zgłaszającego podlega inwigilacji policji. To samo tyczy się kłamstw w stylu "zapewniamy anonimowość"
  • To jako kolejna próba zastraszenia społeczeństwa przez policje żeby czasami nie dzwonić bo za dużo roboty by mieli szczególnie w nocy. Może lepiej spać w radiowozach dla świętego spokoju ?
  • @oxoxo - Kogo masz na myśli?
  • Zgłoszenia muszą i powinny być nieanonimowe !!! Tylko jedno należy powiedzieć, że policjanci przyjeżdżający na zgłoszenia powinni być kompetentni, skuteczni i inteligentni a nie jacyś agresywni głupki.
Reklama