UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kłamstwo nie popłaca

 
Elbląg, Kłamstwo nie popłaca

O tym, że składanie fałszywych zeznań może mieć przykre konsekwencje przekonało się pięciu mieszkańców gm. Markusy. Wszyscy zeznawali w jednej sprawie, jednak policjanci udowodnili im, że mówią nieprawdę. Część z nich wycofała się z tego, co mówiła podczas pierwszego przesłuchania. Za składanie fałszywych zeznań może grozić kara nawet do 3 lat więzienia.

Sprawa dotyczyła zwrotu wierzytelności i związanego z tym naruszenia nietykalności cielesnej. Świadkowie widzieli zajście, jednak zeznali, że nie miało ono miejsca. Jeden ze świadków dał natomiast alibi sprawcy pobicia twierdząc, iż był on przez cały czas z nim w domu. Swoją wersję utrzymał do samego końca, gdy pozostała czwórka przyznała się, że wcześniej zeznawała nieprawdę.
       Cała sytuacja rozegrała się jeszcze w ubiegłym roku, a dokładnie 10 października, w jednej z miejscowości na terenie gminy Markusy. Tam wracający z pracy mężczyzna będący w towarzystwie dwóch swoich znajomych został pobity przez innego mężczyznę. Jak się okazało, chodziło o zwrot wierzytelności.
       Pobity mężczyzna zgłosił się na policję i opowiedział o zdarzeniu. Wskazał także świadków, przy których to się stało. Ci przesłuchani przez policjantów zeznali, że niczego takiego nie widzieli. Co więcej, jedna z przesłuchanych osób dała alibi sprawcy pobicia. Mężczyzna ten jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez policjantów z Gronowa, jednak jego stan zdrowia nie pozwolił na osadzenie go w policyjnym areszcie. Po przesłuchaniu został zwolniony. W toku sprawy przesłuchani byli pozostali świadkowie, którzy mimo pouczenia o odpowiedzialności za zeznawanie nieprawdy – kłamali. Teraz sprawa została wyjaśniona. Sprawca pobicia poniósł już konsekwencje. Niewiarygodni świadkowie również odpowiedzą za swoje fałszywe zeznania przed sądem.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • A czy drogi aspirant mógłby wytłumaczyć, w jaki sposób nasi policjanci wyjaśnili tą sytuację? Jaką obrali taktykę, że w tak zgrabny sposób udowodnili kłamstewka?
  • poboli i zmusili bo tylko to potrafia, potrafia udowadniac niewinnym przestepstwa ktorych nie zrobili bo maja z tego hajs. A czy zrobiles to czy nie gowno ich to interesuje.
  • Chyba chodziło o zwrot długu, a nie wierzytelności redaktorku.
  • ale jak szybka ta policja. !!!! żal
  • za te pobicie chłopak ma przesrane, a rudy jak zwykle chodzi i michę jarzy. nie zapłacił hajsu proste dostał w lampę. rudy zmienia auta jak rękawice, jezdzi bez prawka a szanowna władza co ? nic!! mamusia i tatus rudego to tylko innych w wiosce widzą bo przecież ich synkowie są złote dzieci, a tak naprawdę to złodzieje i krętacze. może wystarczyło by przyjzec się bliżej temu błaż. .. .. skiemu.
  • na przesluchaniu komendant czyta zeznania innych z pustej kartki myslac ze przesluchiwany tego nie zobaczy
Reklama