UWAGA!

Kłusowali na wysokości Rybnej

 
Elbląg, Kłusowali na wysokości Rybnej
fot. policja

Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani za kłusownictwo. Policjanci dzielnicowi, aby ich zatrzymać działali wspólnie z przedstawicielami Społecznej Straży Rybackiej. Teraz zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za kłusownictwo.

48-latek oraz 27-latek zostali przyłapani na tym jak poławiają ryby metodą na tzw. szarpaka jest to metoda, która okalecza często ryby. Zaczepione na żyłce kotwice lub haczyki wbijają się w rybę i często pozostaje ona później w wodzie. Mężczyźni w ten sposób właśnie z łódki pozyskiwali ryby. Łódź z 5 konnym silnikiem z pokładu, której 48 i 27 latek kłusowali, została przewieziona holownikiem na policyjny parking. Mężczyznom może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz przepadek narzędzi połowowych, które służyły do popełnienia przestępstwa.
      
kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • "Łowiki ryby na wysokości Rybnej" Co to są łowiki? Jak widać rzecznikowi Nowackiemu nawet nie chce się przeczytać wypocin przed puszczeniem do mediów.
 • I bardzo dobrze tępić takich kłusoli, łowią je a potem sprzedają pod blokami za parę złoty na jabole. Sam łowię i widzę co się dzieje wiosną na moście kolejowym, jak idzie leszcz aż przykro patrzeć, workami noszą i stoją pod biedronką na malborskiej.
 • dojrzeli w końcu. .. , zmienili na "Kłusowali na wysokości Rybnej"
 • I ciekawe ile dostaną ????
 • po 5 tyś. grzywny (której nie zapłacą i umorzenie), zakaz jakiego kolwiek połowu czy wędkowania (wyrobienia opłacenia karty wędkarskiej) na 2 lata. No i w tym wypadku albo przepadek łódki na rzecz skarbu Państwa lub opłata za parking. Wyroku więzienia raczej nie dostaną. Też uważam, że powinno się takich tępić.
 • Dramat
 • Szanuję robotę policjantów, ale. .. Panie Krzysztofie! Nie wypada oficerowi prasowemu komendy ponadstutysięcznego miasta publikować informacje bez ładu i składu. Składnia i interpunkcja leży, co artykuł to korekta! Czytelnicy co i rusz zwracają uwagę. .. Niech Pan przed publikacją daje swoje artykuły do przeczytania innej osobie - łatwiej wychwycić różne "kwiatki" językowe. Tak robiłem w swojej pracy. Szef prosił o wyszukanie błędów, ja swoje "papierki" dawałem szefowi do sprawdzenia, zanim poszły dalej w świat. Żadna ujma, za to można ustrzec się potnięć. Pozdrawiam, pozostając w szacunku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  UrzędowyPapierkowicz(2019-02-12)
 • Po 6 zł za kilogram.
 • UrzędowyPapierkowicz, rzeczcznik Nowacki to jeszcze pół biedy ale jak się czyta Sawickiego to dopiero poloniści muszą mieć ubaw a najlepszy "artysta polonijny" to naczelnik drogówki niejaki Krawcewiczowi. Tego ostatniego stylistycznie i językowo w pisowni do mediów przewyższa uczeń 3 klasy SP Dramat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  polska.trudna.język(2019-02-13)
 • Pewnie sprawa pójdzie do umorzenia małe szkodliwości społeczna.
 • Chętnie odkupię łódź. :p Oczywiście na preferencyjnych warunkach. BTW uczulam Policję na to co dzieje się w Elblągu. W granicach Portu Elbląg, do ostatniego dnia lutego jest zakaz połowu na spining ( 12.Na wodach rz. Elbląg w granicach Portu Elbląg, w okresie od 15.09.do ostatniego dnia lutego nie można prowadzić połowów wędką: 1) w godzinach od 17:00 – 7:00; 2) metodą polegającą na wyrzucaniu i ściąganiu sztucznej przynęty, zwaną „metodą spinningową”, a wędkarze namiętnie sobie walą między innymi w sandacze ( okres ochronny od 1 stycznia do 31 maja ), a od 1 marca do 30 kwietnia na wodach okręgu Elbląg jest okres ochronny okonia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2
  0
  ijużdzwonimydopłokułatuły(2019-02-13)
 • Dlatego trzeba łowić na Zalewie Wiślanym tam można i opłaty mniejsze. A przecież ta sama ryba.
Reklama