UWAGA!

Kradzież, której nie było

Elbląg, Kradzież, której nie było
(fot. KMP Elbląg)

Do policyjnego aresztu trafił Anglik, który zgłosił fikcyjną kradzież samochodu. Okazało się, że nie tylko nikt mu auta nie ukradł, ale on sam nawet nim do Polski nie przyjechał.

Wczoraj (4 kwietnia) około 14.30 do elbląskiej komendy zgłosił się obywatel Wielkiej Brytanii. 37-letni Fahrettin O. chciał zgłosić kradzież swojego samochodu.
     - Pouczony o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań mężczyzna stwierdził, że wart około 20 tys. zł samochód marki rover został mu skradziony miedzy 3 a 4 kwietnia - mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego elbląskiej policji. - Samochód, na angielskich numerach rejestracyjnych miał zostać pozostawiony na niestrzeżonym parkingu przy ul. Sobieskiego. Gdy rano właściciel przyszedł, auta miało już nie być.
     Podczas przesłuchań pojawiły się rozbieżności w zeznaniach świadków. Policjanci ustalili, że samochodu nie było już wcześniej, a uściślając, nigdy go nie było w Elblągu, ani nawet w Polsce. 37-latek przyjechał do kraju pociągiem - najpierw do Warszawy, później do Elbląga. Ponadto miał na dzisiaj (5 kwietnia) rano kupiony bilet lotniczy na powrót do Wielkiej Brytanii. Fahrettin O. został zatrzymany w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszy zarzuty.
     Złożenie zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie oraz składanie fałszywych
     zeznań zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.
     - Zgłaszanie fikcyjnej kradzieży nie jest niczym nowym - mówi Jakub Sawicki. - W ubiegłym roku elbląscy policjanci prowadzili osiem spraw związanych z zawiadomieniem o kradzieży auta, której tak naprawdę nie było. Wszystkim osobom postawiono zarzuty oraz skierowano przeciwko nim akt oskarżenia do sądu. Sprawa Fahrettina O. jest drugą tego typu w tym roku.
     W pierwszym kwartale 2007 r. na terenie powiatu elbląskiego zgłoszono 15 kradzieży pojazdów. W porównywalnym okresie ubiegłego roku takich kradzieży było 37. Skuteczność związana z wykrywaniem kradzieży samochodów w pierwszym kwartale 2007 r. osiągnęła ponad 42 proc.. Dla porównania w analogicznym okresie ubiegłego roku wynosiła 35 proc., a w 2005 r. było to 11 proc.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama