UWAGA!

List żelazny nie wystarczył. Biznesmena szuka policja

 
Elbląg, Sąd rozważy wydanie wobec przedsiębiorcy europejskiego nakazu aresztowania
Sąd rozważy wydanie wobec przedsiębiorcy europejskiego nakazu aresztowania (fot. ilustracja do tekstu AD, arch. portEl)

Policja poszukuje elbląskiego przedsiębiorcy Przemysława F., który został oskarżony o wyłudzenie dotacji ze środków publicznych. Sprawa dotyczy kwoty ponad 3 mln zł! Mężczyzna otrzymał list żelazny, ale ponieważ nie stawiał się na rozprawy, ostatecznie wydano za nim list gończy. Sąd wyznaczył też posiedzenie w celu wydania europejskiego nakazu aresztowania.

Jak przyznaje sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu, sprawa jest poważna, bo dotyczy mienia znacznej wartości. tj.  3 mln zł. Przemysław F. został oskarżony o wyłudzenie dotacji ze środków publicznych. Grozi mu za to kara od 1 roku do 10 lat więzienia. Póki co jednak, mężczyzna unika kontaktu z wymiarem sprawiedliwości.
       - Oskarżonemu pierwotnie wydano list żelazny*, jednak ponieważ nie stawiał się na rozprawy, ostatecznie doszło do uchylenia listu żelaznego oraz wydania postanowienia o tymczasowym aresztowaniu i poszukiwaniu listem gończym - informuje rzecznik elbląskiego sądu. - Wyznaczono też posiedzenie w celu wydania europejskiego nakazu aresztowania. Nadal trwają poszukiwania oskarżonego.
      
       *Jeżeli oskarżony przebywający za granicą złoży oświadczenie, że stawi się do sądu lub do prokuratora w oznaczonym terminie pod warunkiem odpowiadania z wolnej stopy, właściwy miejscowo sąd okręgowy może wydać oskarżonemu list żelazny.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama