UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mocne uderzenie w podziemie anabolikowe

Elbląg, Mocne uderzenie w podziemie anabolikowe

Ponad 250 funkcjonariuszy uderzyło w zorganizowaną grupę zajmującą się nielegalnym obrotem anabolikami. Była to największa tego typu akcja przeprowadzona na terenie naszego kraju. Swoim zasięgiem objęła bowiem aż 10 województw. W sumie policjanci zatrzymali 23 osoby, zabezpieczyli m.in. miliony sztuk nielegalnych farmaceutyków, luksusowe samochody i około 500 tysięcy złotych w gotówce. A sprawa jest rozwojowa.

Na terenie Warmii i Mazur funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Olsztynie przy wsparciu funkcjonariuszy AT zatrzymali dwóch mężczyzn. Cezary B. oraz Tomasz P. zostali zatrzymani na terenie Olsztyna. W trakcie przeszukania wynajmowanych przez nich pomieszczeń mieszkalnych zabezpieczono sprzęt komputerowy, nośniki informacji oraz wyroby farmaceutyczne. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono pojazd marki Audi o wartości około 40 tysięcy złotych. Decyzja sądu 20-letni Cezary B. został tymczasowo aresztowany. 32-letni mieszkaniec Jarot Tomasz P. otrzymał 20 tysięczne poręczenie majątkowe i dozór policyjny.
       Policyjna akcja to największe uderzenie w anabolikowe podziemie - w sumie wzięło w niej udział ponad 250 policjantów, w tym także grupy szturmowe. We wtorek (6 grudnia), dokładnie o godzinie 6 rano, funkcjonariusze weszli do kilkudziesięciu wytypowanych wcześniej domów i mieszkań, gdzie mieli znajdować się członkowie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się procederem nielegalnego obrotu preparatami farmaceutycznymi. Jak ustalili śledczy, chodziło o środki o działaniu dopingującym, wpływającym na wzrost masy mięśniowej oraz wydolności organizmu. W sumie w ręce policjantów wpadły 23 osoby w różnym wieku: 20 mężczyzn i 3 kobiety. Był to trzon grupy, która działała zarówno na terenie naszego kraju, jak i poza jego granicami.
       W trakcie przeszukań mieszkań wynajmowanych przez członków grupy policjanci trafili na pomieszczenie, gdzie paczkowano nielegalne farmaceutyki, oraz magazyny, w których znajdowały się bardzo duże ilości środków dopingujących. W trakcie realizacji funkcjonariusze zabezpieczyli ok. 500 tysięcy złotych w gotówce, luksusowe samochody (BMW, mercedesa, nissana i volkswagena), których wartość oszacowano na ok. 900 tysięcy złotych, komputery, nośniki pamięci oraz telefony komórkowe. Dzięki współpracy z Głównym Inspektorem Nadzoru Finansowego śledczy zamknęli konta bankowe należące do członków grupy, na których w sumie znajdowało się około 2,2 miliona złotych.
       Wśród zatrzymanych są osoby uprawiające - w przeszłości, jak i obecnie - sporty siłowe. Uczestniczyły one w zawodach krajowych oraz międzynarodowych, gdzie osiągały wysokie wyniki, zdobywając m.in. tytuły mistrzów i wicemistrzów świata.
       Zatrzymane osoby odpowiedzą przed sądem za naruszenie ustawy o prawie farmaceutycznym oraz za pranie pieniędzy. Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Krakowie.
       Materiał, który został zebrany przez koordynatorów z komend wojewódzkich oraz funkcjonariuszy Biura Kryminalnego KGP, wskazuje, że sprawa będzie miała swój ciąg dalszy. Planowane są kolejne zatrzymania.
      
KGP, KWP w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama