UWAGA!

Narkotyki, alkohol i papierosy

Elbląg, Łącznie do policyjnego depozytu trafiło blisko pół kilograma marihuany, co stanowi około 1 000 działek narkotyku o czarnorynkowej wartości 13 000 zł
Łącznie do policyjnego depozytu trafiło blisko pół kilograma marihuany, co stanowi około 1 000 działek narkotyku o czarnorynkowej wartości 13 000 zł (fot. KMP Elbląg)

Policjanci kryminalni z Elbląga zatrzymali 31-letniego mężczyznę i 30-letnią kobietę, u których w mieszkaniu, samochodzie i w garażu zabezpieczyli m.in. narkotyki, alkohol i papierosy. Łącznie do policyjnego depozytu trafiło blisko pół kilograma marihuany, co stanowi około 1 000 działek narkotyku o czarnorynkowej wartości 13 000 zł. Funkcjonariusze zabezpieczyli także 92 plastikowe butelki z alkoholem i ponad półtora tysiąca sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. W ręce funkcjonariuszy wpadło również 9 dowodów osobistych na różne nazwiska i spora suma pieniędzy.

Do zatrzymania podejrzanych doszło w miniony czwartek (18 listopada) przy ulicy Fabrycznej. Dzięki rozpoznaniu funkcjonariusze mogli wkroczyć do jednego z mieszkań. Gdzie, jak się okazało, były poporcjowane narkotyki, alkohol oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy, a także pieniądze i dokumenty. W mieszkaniu policjanci zatrzymali dwie osoby: 31-letniego Krzysztofa O. oraz 30-letnią Anitę C.
       Żadne z nich nie przyznało się do posiadania zabezpieczonych rzeczy. Trafili oni do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze sprawdzili również mieszkanie mężczyzny, jego samochód i garaż, który użytkował. Okazało się, że w aucie były jeszcze pieniądze, natomiast w garażu kolejne worki foliowe z narkotykami oraz papierosy i alkohol.
       Łącznie do policyjnego depozytu trafiło blisko pół kilograma marihuany, co stanowi około 1 000 działek narkotyku o czarnorynkowej wartości 13 000 zł. Funkcjonariusze zabezpieczyli także 92 plastikowe butelki z alkoholem i 1 548 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. W ręce funkcjonariuszy wpadło również 9 dowodów osobistych na różne nazwiska i 11 183 zł w gotówce.
       Krzysztof O. usłyszał zarzut usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Za to może trafić za kratki nawet na 10 lat. Z kolei 30-letnia Anita C. będzie odpowiadać za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz nielegalne wytwarzanie alkoholu. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.
       Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Elblągu aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Wobec kobiety prokuratura zastosowała dozór policyjny.  Obydwoje byli wcześniej notowani między innymi za włamania o kradzieże.
       Sprawa jest rozwojowa, funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama