UWAGA!

Nauczka

Starosta braniewski Włodzimierz K. zataił prawdę w oświadczeniu majątkowym – orzekł dziś sąd rejonowy w Braniewie.

W oświadczeniu za rok 2003 Włodzimierz K. nie umieścił informacji o tym, że jest żyrantem pożyczki w wysokości 80 tysięcy zł, jaką od urzędu pracy otrzymała jego żona. Podejrzenie o popełnieniu przestępstwa złożył do prokuratury mieszkaniec Braniewa.
     Prokurator wnioskował o karę więzienia w zawieszeniu i grzywnę. Sąd postanowił jednak, że ukaże starostę jedynie 1500-złotową grzywną.
     - Sąd uznał, że oskarżony popełnił zarzucany mu czyn - mówi rzeczniczka Sądu Okręgowego w Elblągu sędzia Ewa Mazurek – ale z uwagi na charakter tego czynu oraz na dotychczasowe życie Włodzimierza K. stwierdził, że grzywna będzie w tej sytuacji współmierną i proporcjonalną karą.
     Wyrok nie jest prawomocny. Starosta zapowiedział dziś, że będzie się od niego odwoływał.
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Pan Starosta Kunc "idzie w zaparte", podobnie jak kilka miesięcy wcześniej niejaki W. Cimoszewicz - nota bene - także w podobnej sprawie. Gdzie tu etyka i rzetelność urzędnika administracji państwowej ? Pan Kunc kompromitująco mocno trzyma się swego fotela. Niedługo trzeba będzie wołać chirurga, by mu tyłek od tego fotela odciął !
 • Prawda, uczciwość, rzetelność, wiedza - to jakieś dziwne pojęcia, na pewno nie ze świata szmatławej oligarchii w Polsce. No, ale jakie społeczeństwo - tacy i jego władcy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2005-12-15)
 • AM - Prawda, uczciwość, rzetelność, wiedza - w Polsce nie, ale np.w solidnych, gospodarnych Niemczech to tak, zwłaszcza z ostatnio ponętną posadką jaką sobie Schroeder załatwił przy Gazociągu, cholernie rzetelna sprawa. Człowieku, cały świat drąży korupcja. Gdyby tak nie było, to nie powstała by organizacja o nazwie Transparency International. Dlaczego mówię o korupcji, ano dlatego, że jest ona zaprzeczeniem wszelkiej prawdy i uczciwości. Wczoraj palnąłeś frazeologią „podstawowych kanonów obcowania międzyludzkiego”, dziś rozróżniasz zasadnicze znaczenie między uczciwością i rzetelnością. Niech Ci będzie ... . A przede wszystkim zostaw Ty AM w spokoju nasze społeczeństwo, jakie ono jest każdy wie. Ale każdy jest cząstką tego społeczeństwa – Ty też. Więc mówisz również o sobie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  egzegeta(2005-12-15)
 • No zapewne masz rację - choć rozmiar tego jest funkcją położenia wschodniego z czym ja się nie godzę i na co nie przystaję. Tobie jak widać jest to obojętne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2005-12-15)
 • Na funkcjach geograficznych się nie znam, a taka filozofia jest mi raczej daleka. poddaję się ..:-(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  egzegeta(2005-12-15)
Reklama