UWAGA!

Nieładnie, panie dyrektorze

Elbląska policja zatrzymała dyrektora Zespołu Szkół Turystyczno-Hotelarskich. Zarzuca mu próbę wyłudzenia ubezpieczenia rzekomo skradzionego mu auta.

W październiku ubiegłego roku Roman S. zgłosił policji kradzież samochodu marki daewoo tico. Powiadomił też swojego ubezpieczyciela. Policjanci szukali jednak pojazdu i go znaleźli. Auto stało na jednej z posesji w Kazimierzowie. Na podstawie numerów silnika stwierdzili, że to samochód należący do Romana S. Po nitce do kłębka zaczęli dochodzić, skąd auto tam się wzięło. Trafili do innego mężczyzny, Sławomira Ł, który zdradził, że Roman S. zostawiając mu kluczyki poprosił go, by samochód upłynnił, bo sprzedaż auta mu się nie opłaca, a więcej pieniędzy otrzyma z ubezpieczenia. Roman S. wyjechał wtedy na kilka dni, a kiedy wrócił, rzeczywiście samochodu pod jego domem nie było. Wówczas kradzież zgłosił policji.
     Roman S. przebywa w policyjnej izbie zatrzymań. Policja wnioskuje do prokuratury o zastosowanie wobec niego dozoru policyjnego. Prezydent Elbląga jeszcze oficjalnie nie otrzymał informacji z prokuratury na ten temat.
     - Jeżeli tylko potwierdzą się informacje mediów, to Roman S. jako nauczyciel i jako dyrektor zostanie zawieszony w obowiązkach do czasu wyjaśnienia sprawy - mówi rzecznik prezydenta Elbląga Agnieszka Staszewska. Czarny scenariusz przewiduje nawet dyscyplinarne zwolnienie dyrektora, o którym, na wniosek prezydenta może zdecydować kurator.
     O Zespole Szkół Turystyczno-Hotelarskich w Elblągu jest głośno już drugi raz w ciągu niedługiego czasu. Otóż w tej szkole jako jedynej w kraju cała jedna klasa liceum profilowanego nie zdała matury. Wprawdzie próbę podjęło tylko siedmioro spośród 20 uczniów, ale, niestety, nikt nie zdał. Elbląska delegatura Kuratorium Oświaty tłumaczyła, że to była bardzo słaba klasa, w której średnia ocen wyniosła 3,1, a uczęszczali tam uczniowie, którzy nie znaleźli miejsc w zasadniczych szkołach zawodowych, bo najgorzej napisali testy kończące gimnazjum.
     
R
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • niezłe wzorce mają nasze dzieci. i może ktoś mi wyjaśni jak uczniowie którzy nie dostali się do szkół zawodowych dostali się do szkoły średniej.
 • gdzieś musieli być przyjęci, do 18 roku życia jest obowiązek szkolny - a w zawodówce mogą być ci , którzy nie mają przeciwskazań lekarskich do zawodu - im trzeba też dać szansę - ale nie można wymagać od szkoły i nauczycieli, ze przez 3 lata uczyni z nich zdolniachów, którzy zdadzą maturę - dobrze, ze dało im się szansę ukończenia szkoły - może tak na to spojrzeć!!! A, ze dyrektor nieuczciwy - to inna sprawa - na pewno nie powinno tak być i wstyd straszny dla niego - osoby publicznej - przenosi się na wszystko - szkołę , uczniów, nauczycieli... taka osoba nie powinna być dyrektorem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elblązanka(2006-01-28)
 • o szkole znów głośno? szkoda tylko, że tym razem za sprawa "uczciwego " dyrektora...my wypruwamy flaki, by tzw. ciężką młodzież nauczyć, a tu nasz dyrektor robi nam taką "krecią robotę". Wielkie dzięki za reklamę i cudny rozgłos...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nauczycielka(2006-01-28)
 • alez idiota
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  seriousman(2006-01-28)
 • Szkoła jak marzenie 8-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Student(2006-01-28)
 • Nie sądzicie Państwo, że należałoby poczekać na orzeczenie sądu w tej sprawie? Prawdopodobnie człowiek jest niewinny do momentu udowodnienia mu winy. Czy ta zasada już nie obowiązuje? Dziennikarze mają temat. Jednak w tej sytuacji należy zadać sobie pytanie: co z dziećmi, które ciężko pracują by zdać z ok. 20 przedmiotów w roku, co z nauczycielami, którzy starają się jak mogą poświęcając często swój czas prywatny (za który nikt im nie płaci)? Czy można tych ludzi mieżyć jedną miarą? Pozostawiam to Państwa sumieniu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nauczyciel(2006-01-28)
 • Przepraszam za przypadkowy błąd ortograficzny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nauczyciel(2006-01-28)
 • panie Nauczycielu, proszę sie nie martwić, na jego miejsce przyjdzie kto inny, bardziej kompetentny (miejmy nadzieję), bo nie może ktoś sprawować takiej odpowiedzialnej przecież funkcji kto próbuje oszukać na kilka złotych, nie przystoi takiemu człowiekowi po prostu..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sumienie(2006-01-28)
 • ja rowniez uczeszczam do tej szkoly ..dyrektor po prostu taki jest zawsze robi pod gore czas na jego zmiane ...zbyt duzo DOBRYCH nauczycieli rezygnuje z kształcenia nas ...przez niego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczenZST-H(2006-01-28)
 • To jest poprostu jush normalne w naszej szkole!!! zawsze cos.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Fioleczka(2006-01-28)
 • Nie no to juz przegiecie. Najpierw nikt nie zdaje matury a teraz taka afera. Oj nieladnie nieladnie. Zaczynam sie zastanawiac czy dobrze wybralam idac do tej szkoly.
 • a ja zawsze lubiłam pana romana
Reklama