UWAGA!

Papierosy w cysternie

Ponad 1,25 miliona sztuk papierosów bez znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości ok. 326 tys. zł ujawnili podczas minionego weekendu funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej - informuje Agnieszka Golias, rzecznik W-MOSG.

Rekordzistą był kierowca naczepy-cysterny do przewozu pasz. W niedzielę ok. godz. 22 w miejscowości Wielbark funkcjonariusze Policji i Straży Granicznej we wspólnym patrolu zatrzymali jego samochód do kontroli. W związku z podejrzeniem, że pojazd jest niezgodnie z przepisami przerobiony konstrukcyjnie, został skierowany do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie w celu szczegółowej kontroli. Podczas przeszukania w przerobionej naczepie ujawniono 1,2 mln sztuk papierosów bez akcyzy. Kierowca trafił do policyjnego aresztu. Ujawniony towar i pojazd zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, która prowadzi dalsze czynności procesowe. Mężczyźnie grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
     Natomiast na przejściu w Bezledach funkcjonariusze W-MOSG ujawnili próby przemytu ponad 50 tys. sztuk papierosów bez akcyzy o łącznej wartości ponad 13 tys. zł.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama