UWAGA!

Pieniądze brudne od paliwa

Ponad 10 milionów 300 tysięcy złotych - prawdopodobnie tyle pieniędzy pochodzących z nielegalnego obrotu paliwami i komponentami do ich produkcji wprowadzili do legalnego obiegu „przedsiębiorcy” z Elbląga, Kołobrzegu i Opola.

Na wniosek Generalnego Inspektora Informacji Finansowej sprawę prania „brudnych” pieniędzy bada elbląska Prokuratura Okręgowa. Śledztwo dotyczy transakcji z lat 2002-2003.
     - Z dotychczasowych ustaleń wynika, że między firmami Janusza J. z Kołobrzegu, Cezarego G. z Elbląga oraz Elżbiety W. z Opola doszło do szeregu transferów finansowych na łączną sumę około 10 milionów 330 tysięcy złotych - mówi prokurator Barbara Kamińska, naczelnik działu śledczego Prokuratury. - Transakcje polegały na zasilaniu kont bankowych każdego z podmiotów przelewami oraz wpłatami gotówkowymi od kilkudziesięciu firm zajmujących się obrotem paliwami, a następnie przekazywaniu pozyskanych pieniędzy na rachunki innych firm oraz na konta osobiste właścicieli.
     Zarzuty m.in. prania brudnych pieniędzy i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej ma na razie sześć osób. Trzy z nich, w tym pomysłodawca procederu, są w areszcie. Śledztwo zakończy się prawdopodobnie w połowie roku. Niewykluczone, że akt oskarżenia obejmie kolejne osoby.
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama