UWAGA!

Piracka kawiarenka (popr.)

Nielegalne oprogramowanie o wartości ponad czterech tys. zł znaleźli policjanci w jednej z elbląskich kawiarenek internetowych.

W piątek wieczorem policja przeprowadziła - m.in. przy współpracy ze Strażą Graniczną - akcję, której celem było sprawdzenie przestrzegania przez właścicieli kawiarenek internetowych ustawy o prawach autorskich. Skontrolowano sześć kawiarenek. W jednej z nich znaleziono 43 programy nielegalne zainstalowane na siedmiu stanowiskach komputerowych. Policjanci zabezpieczyli siedem twardych dysków. Szacunkowa wartość nielegalnego oprogramowania to 4300 zł.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • prawach pokrewnych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  informatyk(2002-02-25)
 • Komendo Policji - jakie to sa "prawa pokrewne"? O zgrozo.
 • Licencja dotyczy instalacji programu. Nie jest istotne z jakiego nośnika została przeprowadzona instalacja. Można posiadać dowolną ilość nośników z "piratami" i włos nam z głowy nie spadnie. Nie wolno instalować bez licencji, za to jest sankcja. Nie ma "pirackiej kopii" jest "piracka instalacja" tzn. bez licencji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  biegły sądowy(2002-02-25)
 • BUBA w Polsce obowiązuje "Ustawa o prawach autorskich i prawach pokrewnych".
 • Policja i SG mogą przy okazji sprawdzić dlaczego Radio EL puszcza muzykę z płyt kupionych na ruskim rynku.
 • Kochana BUBO: Ustawa o której mówimy chroni pisarzy, poetów, muzyków, tekściarzy, malarzy, grafików, rzeźbiarzy, piosenkarzy oraz programistów. O wytwórcach dzieł intelektualnych nieraz trudno powiedzieć „autor” dlatego ustawodawca przyjął ver. pokrewną – rodzinną.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Twój dzielnicowy(2002-02-25)
 • Nośnik, z którego czerpiemy, nie jest istotny! Radio El płaci tantiemy (np. ZAiKSowi) za nadawanie utworów muzycznych. Kupując program (np. grę komputerową) płacimy 2 zł za nośnik i 100 zł za Licencję na instalację. Możemy nabyć samą Licencję a program ściągnąć z Internetu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  biegły sądowy(2002-02-25)
 • Proszę zwrócić uwagę, że policjanci zabezpieczyli 7 twardych dysków na których zainstalowano programy bez Licencji (co jest sprzeczne z Ustawą) a nie nośniki programów np. CD-R z „wypalonymi” programami z których to dokonano „pirackich” instalacji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  oficer śledczy(2002-02-25)
 • Jeżeli kompozytor skomponuje a tekściarz dopisze do muzyki słowa i piosenkarz to zaśpiewa to wszyscy troje dostają tantiemy (poprzez np. ZAiKS od np. Radia El) za odtwarzanie jego piosenki. Nie istotne jest skąd Radio El czerpie, ważne że wynagradza. Tantiemy za emisję 1 raz 1 piosenki to około 1 zł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Koń Pozytor(2002-02-25)
 • A co to niby jest MKP. Jakieś przedsiębiorstwo przewozowe?
 • Czytelnik, który podpisuje się nickami MKP, Drzazga itd.: Po interwencji rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu twoje wypowiedzi zostały usunięte. Nieładnie podawać się za kogoś, kim się nie jest. To ostatnie ostrzeżenie w tak łagodnej formie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Redakcja(2002-02-25)
 • Szanowna Redakcjo, a co z tym przedawnieniem? Pisaliscie po nazwisku o jednym Elblazaninie, ktory otrzymal wyrok 40 lat temu. Kto Redakcje cenzuruje?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblazanin(2002-02-25)
Reklama