UWAGA!

Proces gangu „Kulawego” zbliża się ku końcowi

 
Elbląg, Proces gangu „Kulawego” zbliża się ku końcowi
fot. AD

Jest szansa na to, że niebawem zakończy się długi i kosztowny proces tzw. gangu „Kulawego”. Obrońcy kilkunastu oskarżonych oraz prokurator wygłoszą teraz mowy końcowe i sędzia będzie mógł ogłosić wyrok. Terminy rozpraw wyznaczono na lipiec i sierpień.

Od blisko pięciu lat przed elbląskim Sądem Okręgowym toczy się proces tzw. gangu „Kulawego” . Na lawie oskarżonych zasiada kilkanaście osób, w tym domniemany szef grupy Jan R. Zdaniem prokuratury, gang Jana R. to jedna z najgroźniejszych w Polsce tzw. zorganizowanych grup przestępczych o charakterze zbrojnym. Gang działał w północnej Polsce, Niemczech, Holandii i Skandynawii. Objęci aktem oskarżenia członkowie grupy odpowiadają m.in. za wielomilionowy przemyt papierosów i alkoholu, wyłudzenia kredytów i odszkodowań z firm ubezpieczeniowych, a także zabójstwo dwóch szczecińskich biznesmenów w 2003 r. Ich ciał do dziś nie odnaleziono.
       Do sprawy zgromadzono 250 tomów akt, przesłuchano ponad setkę świadków, przeprowadzono liczne wnioski dowodowe oraz badania specjalistyczne. Proces ten jest bardzo kosztowny. W 2008 roku szacowano, że wydano ok. 2 mln zł. Rozprawy ciągnęły się godzinami, czasem odbywały się codziennie. Jan R., który jest niepełnosprawny, odpowiada przed sądem leżąc na łóżku. Czuwają przy nim ratownicy medyczni. Rozprawy często przerywał skarżąc się na niedogodności, nierzadko zasypiał i …chrapał.
       Niedługo proces może się zakończyć.
       - Wyczerpano wnioski dowodowe, teraz czas na mowy końcowe stron – mówi sędzia Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu. – Są wyznaczone dwa terminy rozpraw w lipcu i sześć w sierpniu. Oskarżonych jest wielu więc trudno przewidzieć, ile czasu będzie trwało przedstawienie stanowiska ich adwokatów. Ostatni termin wyznaczono na 29 sierpnia.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Kulafciu naszy ókohany. My dresiaże ze Zawady i ze nadjaru i ze zatoża pragniemy tfojej wolnosici. Wiemy żeś jest niewinien i czysty jak uza. Jusz ze Kacperem założylim tfuj fanklup. Jutro bendzie wykuad pot tytułem "Jak siem pozbywać zwłok". Czszymaj siem stary kómplu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dresiaże Embląscy(2011-07-05)
 • K. .. .rwa!!! 2 mln złoty, nie lepiej było od razu pod ścianę wszystkich i rozstrzelać, kulki nie są aż tak drogie.
 • Sezon urlopowy trwa. Czyli odraczanie na terminy odleglejsze. Potem po sezonie zacznie się okres grypy i innych chorób więc kolejne odraczanie. Adwokat też człowiek to i sprawy pilne rodzinne, pogrzeby teściowych itp to kolejne odraczanie ze względów proceduralnych. Kązdy adwokat z 20 minut będzie pierd. .. .farmazony aby kasę wyłapać na maks, czyli same mowy końcowe to tak z miesiąc w sumie czyli kolejne odraczanie. Potem ktoś wpadnie na genialny pomysł aby zmienić skład sędziowski bo wystąpił uzasadniona stronniczość lub sędzia był widziany w towarzystwie adwokata, protokolantki, prokuratora lub oskarżonego jakiegoś. Więc w piz. .wszystko od nowa. ZAPOMNIJCIE ŻE TO SZYBKO SIĘ ZAKOŃCZY !
 • czy gang kulawego jest na fejsbuku???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kulawa12(2011-07-05)
 • Coś chyba sąd nie za bardzo zgadza sie ze stanowiskiem prokuratury, skoro głowni podejrzani o zabójstwa wożą sie po mieście.
 • policjant cie zbada- nie obawiaj sie, zbadaj policjanta jego alkomatem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Akcja przeciwko pijaństwu(2011-07-05)
 • Zapadnie wyrok a potem bedzie odwołanie, potem nastepne a potem kasacja i t d.
 • czym kacper jzdzi teraz?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  yoyoko(2011-07-05)
 • o renni nie pomaga
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  o darek(2011-07-05)
 • yoyoko dla ciebie dzieciaku Pan Kacper.
 • dlaczego pan kacper?zwykly leb i tyle, pan kacper smieszne.
 • Na CYRK SMOLENSKI wydali więcej kasy, nikt nie robi z tego hallo
Reklama